Atak nożownika w meczecie. Powstrzymać chciało go 20 osób

Świat
Atak nożownika w meczecie. Powstrzymać chciało go 20 osób
Google Street View / Twitter/MurshHabib
Policja poinformowała, że aresztowała pod zarzutem usiłowania zabójstwa domniemanego sprawcę.

Londyńska policja aresztowała mężczyznę, który w czwartek po południu w meczecie w centrum brytyjskiej stolicy pchnął nożem starszego mężczyznę. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do zdarzenia doszło w znajdującym się w pobliżu Regent's Park Londyńskim Meczecie Centralnym. Świadkowie twierdzą, że rannym jest ok. 70-letni miejscowy muezzin. Został on zabrany do szpitala, ale według służb medycznych jego obrażenia nie są groźne dla życia.

 

ZOBACZ: Atak terrorystyczny w Londynie. Godzinę później nożownik zaatakował w Belgii

 

Policja poinformowała, że aresztowała pod zarzutem usiłowania zabójstwa domniemanego sprawcę. W mediach społecznościowych zamieszczone zostało zdjęcie z momentu zatrzymania, na którym widać aresztowanego mężczyznę w czerwonej bluzie z kapturem, leżącego na podłodze i skuwanego kajdankami przez dwóch policjantów. Na innym nagraniu wideo pokazany jest natomiast leżący pod krzesłem nóż.

 

 

20 osób rzuciło się, aby powstrzymać napastnika

 

Jak powiedział jeden ze świadków, w trakcie ataku w meczecie było ok. 100 osób, z czego ok. 20 rzuciło się, aby powstrzymać napastnika. Twierdzi on także, że sprawca od mniej więcej sześciu miesięcy przychodził do tego meczetu.

 

 

Meczet Centralny, którego budowa została ukończona w 1977 roku, to z racji położenia w samym centrum Londynu jeden z najważniejszych muzułmańskich obiektów w brytyjskiej stolicy. Obok niego mieści się centrum kultury islamskiej.

msl/ml/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie