Nożownik zaatakował w szpitalu. Miał pecha, trafił na ratownika-antyterrorystę

Polska
Nożownik zaatakował w szpitalu. Miał pecha, trafił na ratownika-antyterrorystę
Polsat News
Gdy ratownicy medyczni udzielali mu pierwszej pomocy, mężczyzna zaatakował jednego z nich nożem.

Mężczyzna, który wcześniej okaleczył się w jednym z warszawskich sklepów został przewieziony do szpitala, gdzie zaatakował ratownika medycznego. - Na jego nieszczęście okazał się nim stołeczny kontrterrorysta, który go obezwładnił. Policjant odniósł niewielkie obrażenia, a napastnik trafił do aresztu - powiedział Polsat News rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.

Stołeczni policjanci otrzymali we wtorek około południa wezwanie do jednego ze sklepów w okolicach Dworca Wschodniego. Podejrzany o kradzież miał się tam samookaleczyć. Rany były na tyle poważne, że niezbędne było udzielenie mu pomocy medycznej. 

 

ZOBACZ: Atak nożownika na burmistrza Łeby. "Pękł nadmuchany nienawiścią balon"

 

- Dzisiaj do szpitala został przewieziony mężczyzna z ranami ciętymi. Zajął się nim jeden z ratowników medycznych. W pewnym momencie został on zaatakowany nożem. Napastnik został obezwładniony, bo - na jego nieszczęście - ratownik był również policjantem z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Warszawie - powiedział Polsat News nadkom. Sylwester Marczak.

 

Wideo: zaatakował nożem ratowników w szpitalu; został zatrzymany przez policję

 

  

 

Obezwładnił i uniknął obrażeń

 

Do ataku doszło, gdy mężczyzna był transportowany na łóżku na terenie szpitala. - Policjant zdążył uniknąć poważnych obrażeń, obezwładnił tę osobę i uniemożliwił jej dalsze działanie - dodał Marczak. 

 

ZOBACZ: Próbował zabić dwie osoby. Policja zatrzymała nożownika

 

Napastnik trafił do policyjnego aresztu. - Prowadzone są czynności w sprawie czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego - poinformował rzecznik KSP. 

 

2 promile alkoholu w organizmie

 

Jak dodał, wiele wskazuje na to, że zatrzymana osoba sama wcześniej się okaleczyła. - Policjant odniósł niewielkie obrażenia, które nie zagrażają jego życiu ani zdrowiu. Napastnik miał około 2 promile alkoholu. Nie jest wykluczone, że w jego organizmie znajdowały się inne środki, ale to będzie jeszcze ustalane - mówił.

msl/ml/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie