Atak nożownika w pociągu. Napastnik zabarykadował się w toalecie

Polska
Atak nożownika w pociągu. Napastnik zabarykadował się w toalecie
Straż Ochrony Kolei
29-letni napastnik został rozbrojony i zakuty w kajdanki

Funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei został zaatakowany nożem w pociągu relacji Świnoujście - Piła. Mężczyzna uniknął obrażeń, ponieważ nóż trafił w magazynek z amunicją w jego kamizelce.

Patrol SOK otrzymał w sobotę zgłoszenie od kierownika pociągu o potrzebie interwencji wobec trzech osób, znajdujących się prawdopodobnie pod wpływem alkoholu, którzy zabarykadowali się w toalecie wagonu - poinformowały służby prasowe SOK. Jak przekazano, cała trójka jechała bez biletów.

 

ZOBACZ: Wszedł na dworzec z nożem i krzyczał, że wszystkich zabije. Powstrzymał go ochroniarz


Funkcjonariusze SOK otworzyli zamknięte drzwi toalety, gdzie była kobieta i dwóch mężczyzn. Jeden z nich leżał na podłodze. Na polecenie patrolu kobieta i jeden z mężczyzn opuścili toaletę, drugi nie podporządkował się poleceniom.

 

Rzucił się na funkcjonariusza SOK


Kiedy funkcjonariusz SOK podnosił go z podłogi, ten rzucił się na niego z nożem, zadając cios w klatkę piersiową. Napastnik trafił w magazynek z amunicją do broni służbowej umieszczony na kamizelce, dzięki czemu SOK-ista uniknął obrażeń. 29-letni mężczyzna został rozbrojony i zakuty w kajdanki.

Pozostałe dwie osoby próbowały wymusić na funkcjonariuszach odstąpienie od czynności służbowych. Cała trójka została przekazana do dyspozycji szczecińskiej policji.

dk/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie