Litrami pije piwo, bo chce zostać mistrzem olimpijskim. Dostaje je za darmo

Świat
Litrami pije piwo, bo chce zostać mistrzem olimpijskim. Dostaje je za darmo
Pixabay/Alexas_Fotos, Wikimedia Commons/Frankie Fouganthin
Maratończyk codziennie wypija litry piwa i twierdzi, że mu to pomaga. Ma na swoim koncie m.in. mistrzostwo kraju

Mistrz Szwecji w maratonie David Nilsson ma specjalny program przygotowań do olimpiady w Tokio, w którym ważną częścią diety jest regularne picie piwa. To dostarcza mu bezpłatnie sponsor w ramach specjalnego kontraktu.

- Wypijam kilka piw dziennie, siedem razy w tygodniu, a wieczorem przed zawodami zawsze cztery półlitrowe i według moich dietetyków bardzo mi pomaga, ponieważ zawiera dużo węglowodanów. Ja z kolei przed startem czuję się rozluźniony - powiedział Nilsson, który 1 grudnia w Walencji pobił 36-letni rekord kraju wynikiem 20.10,08.

 

ZOBACZ: Zamiast wody z kranów popłynął alkohol. Mieszkańcy nie byli zachwyceni

 

- Po rekordzie i medialnym szumie zgłosił się do mnie sponsor, znany duński browar. Kontrakt zawiera darmowe piwo z dostawą - wyjaśnił biegacz na łamcah dziennika "Aftonbladet".

 

Nilsson śpi w namiocie. "W Norwegii stwierdzono, że to doping"

 

Maratończyk dodał, że drugim elementem przygotowań jest trening na wysokości, lecz nie tam gdzie zimą trenują inni szwedzcy biegacze, czyli w południowej Afryce i Etiopii, ale w... mieszkaniu w Sztokholmie.

 

Biegacz śpi i przebywa jak najwięcej czasu za dnia w namiocie, w którym jest symulowane rozrzedzenie powietrza odpowiadające wysokości 2700 metrów.

 

ZOBACZ: Pijany Mołdawianin ukradł traktor na Opolszczyźnie. Pojechał nim po alkohol

 

- Skonstruowany we współpracy z uniwersytetem mój namiot przypomina inkubator dla noworodków. Regularnie w nim spałem przez 15 miesięcy przed pobiciem rekordu. Pomysł jest kontrowersyjny. Wielu moich szwedzkich rywali twierdzi, że nic nie daje natomiast ja mam inne zdanie, które potwierdzają pomiary mojej wydolności. W Norwegii stwierdzono z kolei, że jest to środek dopingujący. W Szwecji jest na szczęście dozwolony - powiedział Nilsson.

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie