Kurier nie wydał 92-latce butelki wina. Bo nie mogła udowodnić, że jest pełnoletnia

Świat
Kurier nie wydał 92-latce butelki wina. Bo nie mogła udowodnić, że jest pełnoletnia
pixabay/congerdesign
92-latka została poproszona o dowód osobisty

Wnuk 92-letniej Louise Wilkinson zamówił na jej adres w Seaham (Wlk. Brytania) butelkę wina sherry Harveys Bristol Cream. Kurier serwisu Amazon, który przyjechał z paczką odmówił jednak wydania kobiecie alkoholu, dopóki... nie pokaże mu dowodu tożsamości. Mimo zapewnień seniorki, że jest ona osobą pełnoletnią, kurier pozostał nieugięty i zabrał paczkę ze sobą.

Gdy Wilkinson próbowała odebrać przesyłkę nie miała ważnego paszportu ani prawa jazdy. W Wielkiej Brytanii nie funkcjonują też obowiązkowe dowody osobiste - system został zlikwidowany na początku 2011 r.

 

ZOBACZ: Zatrzymano cudzoziemca z polskim dowodem. Powiedział, że dostał go za kebab

 

Kurier firmy Amazon tłumaczył kobiecie, że każdy klient, bez względu na wiek, musi okazać dowód tożsamości przy odbieraniu zamówionego alkoholu. Kobieta z kolei odpowiadała, że nie ma wyrobionego paszportu ani prawa jazdy, a innych dokumentów nie ma obecnie pod ręką.

 

Będą domagali się zwrotu

 

Dostawca zabrał przesyłkę ze sobą, ale następnego dnia wrócił pod dom seniorki. Tym razem kobieta pokazała mu kartę komunikacji miejskiej, na której widniało jej zdjęcie i data urodzenia. Jednak i w tym przypadku dostawca odmówił wydania przesyłki, tłumacząc to polityką firmy. Karta autobusowa nie widnieje bowiem w wykazie akceptowanych dokumentów tożsamości.

 

ZOBACZ: Najdroższe piwo w historii. Przez pomyłkę kupił butelkę za ponad 250 tys. złotych

 

- Nie rozumiem czemu to nie może działać jak w zwykłym supermarkecie, gdzie dowód jest sprawdzany, jeśli rzeczywiście ktoś wygląda na mniej niż 18 lat. Ale moja babcia ma 92 lata i wątpię, by ktokolwiek uważał, że jest za młoda, by pić alkohol - powiedział "The Sun" wnuk kobiety Carl Johnston.

 

Jonhston dodał, że będzie domagał się zwrotu zapłaconej kwoty i osobiście kupi babci jej wymarzone wino.

bas/ml/ Fox News, The Sun
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie