Czarzasty poprawiał okulary środkowym palcem. Mucha zareagował

Polska
Czarzasty poprawiał okulary środkowym palcem. Mucha zareagował
Polsat News
"Śniadanie w Polsat News" w każdą niedzielę o godzinie 9:00

- Przez ostatnią prezydenturę pana Andrzeja Dudy oraz cztery lata rządzenia PiS-u, doprowadziliście państwo, i z tego nie uciekniecie, do totalnego skłócenia polskiego społeczeństwa - mówił w programie "Śniadanie w Polsat News" Włodzimierz Czarzasty (Lewica). W studiu doszło do wymiany zdań na temat "gestu Lichockiej", między wicemarszałkiem Sejmu a Pawłem Muchą z Kancelarii Prezydenta.

- Rozmawiamy w tej chwili o tym, żeby zatrzymać hejt i te świństwa, które codziennie są powtarzane, o kłóceniu ludzi. Te 2 miliardy złotych pójdą właśnie na te świństwa, na ten hejt. Dokładacie do tego rękę i potem się dziwicie, że ludzie tak reagują - mówił Czarzasty.  

 

Wicemarszałek Sejmu podczas programu kilkukrotnie poprawiał sobie okulary środkowym palcem, nawiązując do gestu posłanki Lichockiej podczas czwartkowego posiedzenia Sejmu. Zwrócił na to uwagę Paweł Mucha z Kancelarii Prezydenta.

 

ZOBACZ: Środkowy palec posłanki PiS. Dziambor: twierdzi, że poprawiała sobie oko

 

"Ja to ośmieszam, ja to po prostu ośmieszam"

 

- Pan przed chwilą poprawiał okulary, żeby zyskać popularność? Na tak jawną hipokryzję muszę zareagować - powiedział prezydencki minister.

 

WIDEO: wymiana zdań między Włodzimierzerm Czarzastym a Pawłem Muchą

  

 

- Bardzo dobrze, że pan reaguje, bo ja na pana miejscu bym reagował bez przerwy, bo bym bronił swojego szefa. Piątka z plusem. Natomiast, to co robicie, można albo skrytykować, albo ośmieszać. Ja to ośmieszam, ja to po prostu ośmieszam - odparł Czarzasty. 

 

- To nieładne ośmieszanie. Nie przystoi, z całym szacunkiem dla wicemarszałka Sejmu - mówił Mucha.

 

ZOBACZ: Sejm zdecydował ws. 1,95 mld zł dla TVP i Polskiego Radia

 

Czarzasty komentował również sobotnią konwencję wyborczą Andrzeja Dudy. - Rozmach duży, entuzjazm duży. Pogratulować pod tym względem - podkreślił. Dodał jednak,  że z przemówienia prezydenta "wiele nie zostaje w głowie".

 

- Jedna rzecz rzuciła mi się w oczy. Pan Duda zaapelował o to, abyśmy walczyli z klasą i żebyśmy podchodzili do społeczeństwa z wielką klasą. Chciałem powiedzieć panu prezydentowi Dudzie, rzeczy następujące: gdzie była wypowiedź pana prezydenta  w sprawie śmierci pana Adamowicza i hejtu na pana Adamowicza? Gdzie była wypowiedź w sprawie tego co robiono z Tuskiem i całego hejtu? Gdzie byłą wypowiedź pana prezydenta na to, co robią z Biedroniem i ze Śmiszkiem? Gdzie jest wypowiedź pana prezydenta, która jasno stawia sprawę walki z klasą? Gdzie jest wypowiedź w sprawie pana Grodzkiego? Gdzie jest wypowiedź pana prezydenta potępiająca język mediów publicznych ws. lekarzy, sędziów, nauczycieli? Gdzie ta klasa? - wyliczał Czarzasty. 

 

WIDEO: fragment programu "Śniadanie w Polsat News"

  

 

Paweł Mucha odparł, że "na pogrzebie świętej pamięci Pawła Adamowicza pan prezydent był obecny". - Nie róbmy polityki na tego rodzaju zbrodni - dodał. 

 

"Ogromny entuzjazm na konwencji"

 

Odnosząc się do inauguracji kampanii prezydenta Dudy, Mucha podkreślił "ogromny entuzjazm na konwencji, ogromne rzesze ludzi, którzy przyjechali, żeby poprzeć prezydenturę Andrzeja Dudy". - Jeżeli mówimy o programie, merytoryce, to trzeba było słuchać i obiektywnie rzecz oceniając, mamy: rodzina, praca, bezpieczeństwo, dialog, rozwój gospodarczy. Mamy najniższe bezrobocie w historii - mówił gośc Dariusza Ociepy.

 

ZOBACZ: Suski twierdził, że nie głosowałby już na prezydenta Dudę. Co mówi teraz?

 

Czarzasty powiedział, że "zawsze się zastanawia, co będzie napisane w Wikipedii za 20 lat o prezydentach". - Pan Wałęsa – transformacja, pan Kwaśniewski – NATO, UE, konstytucja, pan Kaczyński – Schengen, pan Komorowski – nic, bez dyskusji. Zastanawiam się, co zostanie po panu Dudzie. Jak na dziś, to jest to prezydentura, o której się będzie pisało: pierwszy prezydent Polski, który stanął przed Trybunałem Stanu. Zobaczycie to - powiedział Czarzasty.   

 

Dotychczasowe odcinki "Śniadania w Polsat News" można obejrzeć w zakładce "Programy".

luq/ Polsat News, polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze