Potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Egipcie

Świat
Potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Egipcie
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Reuters
Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Chinach wzrosła do 1380, a osób zakażonych - do 63 851

W Egipcie zanotowano pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem - poinformowało w piątek tamtejsze ministerstwo zdrowia. Zainfekowana osoba to cudzoziemiec, poddany izolacji w szpitalu. Jego narodowości nie podano do publicznej wiadomości.

Egipski resort zdrowia oświadczył, że o fakcie wykrycia zakażenia koronawirusem poinformowana została już Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), a władze kraju podjęły niezbędne środki przeciwko rozprzestrzenianiu się wirusa.

 

W piątek rano Narodowa Komisja Chin podała, że liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w tym kraju wzrosła do 1380, a osób zakażonych - do 63 851.

 

ZOBACZ: Popełnił samobójstwo, bo bał się, że ma koronawirusa

 

Poza Chinami liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła do 580, z których trzy zmarły - na Filipinach, w Hongkongu i Japonii. Najwięcej zakażonych jest w Japonii - 251 (w tym 218 na statku Diamond Princess na redzie portu w Jokohamie), Singapurze (58) i Tajlandii (33). Koronawirusa zlokalizowano w 25 państwach. 

 

"Świat musi obudzić się"

 

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ostrzegła we wtorek, że epidemia stanowi poważne zagrożenie dla świata, potencjalnie większe niż terroryzm.

 

ZOBACZ: LOT kolejny raz przedłuża zawieszenie połączeń między Warszawą a Pekinem

 

- Świat musi obudzić się i uznać tego wrogiego wirusa za wroga publicznego numer jeden - mówił dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

 

Jego zdaniem, pierwsza szczepionka przeciw wirusowi może być dostępna za 18 miesięcy.

grz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie