Popełnił samobójstwo, bo bał się, że ma koronawirusa

Świat
Popełnił samobójstwo, bo bał się, że ma koronawirusa
PAP/EPA/MARTIN DIVISEK
W Indiach potwierdzono dotychczas trzy przypadki nowego koronawirusa

Jeden z mieszkańców wioski w stanie Andhra Pradeś na wschodzie Indii popełnił samobójstwo, obawiając się, że może być nosicielem nowego koronawirusa i zarazi swoją rodzinę. Faktycznie 50-latek przechodził grypę i zapalenie przewodów moczowych.

Mężczyzna z wioski Seshamnaidu Kandriga od kilku dni miał gorączkę i zgłosił się do miejscowego szpitala. Lekarz nie stwierdził jednak symptomów koronawirusa.

 

"Rzucał w nas kamieniami"

 

- Po powrocie ze szpitala, gdzie leczył się na zapalenie przewodów moczowych i zwykłą grypę, zaczął się dziwnie zachowywać w stosunku do nas - opowiedział dziennikowi "Hindustan Times" syn Bara Murali. - Rzucał w nas kamieniami, prosząc, żebyśmy trzymali się z daleka, bo jest zainfekowany koronawirusem".

 

ZOBACZ: 48 osób hospitalizowanych w Polsce z powodu koronawirusa. W prowincji Hubei został jeden Polak

 

Lekarze zalecili choremu noszenie maski, aby nie zaraził rodziny ani znajomych wirusową grypą. 50-latek być może opatrznie zrozumiał zalecenia lekarzy.

 

- Cały poniedziałek ojciec oglądał filmiki wideo z informacjami o koronawirusie i powtarzał, że ma podobne symptomy. Zaatakował nas, kiedy próbowaliśmy wytłumaczyć mu, że nie cierpi na śmiertelna chorobę - powiedział Murali gazecie "The Times of India".

 

Syn widząc ojca w złym stanie psychicznym, zadzwonił na bezpłatną infolinię, prosząc o pomoc. - Ale powiedzieli mi, że jeśli ojciec nie odwiedził Chin, nie mam się czym martwić i powinienem go uspokoić - tłumaczył.

 

Zamknął rodzinę w domu

 

Dzień później 50-latek zamknął rodzinę w domu i poszedł na grób swojej matki. Gdy wezwani sąsiedzi wypuścili domowników na zewnątrz, było już za późno.

 

ZOBACZ: Szczepionka przeciwko koronawirusowi? WHO zapowiada

 

W Indiach potwierdzono dotychczas tylko trzy przypadki nowego koronawirusa w południowym stanie Kerala u powracających z Chin studentów. Indie monitorują podróżnych wracających z Chin, a ok. 600 ewakuowanych z miasta Wuhan przechodzi obecnie kwarantannę w Delhi. Władze ostrzegają przed fałszywymi rozpowszechnianymi w internecie informacjami na temat wirusa Convid-19.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie