USA: linie lotnicze przedłużyły zawieszenie rejsów do Chin do końca kwietnia

Świat
USA: linie lotnicze przedłużyły zawieszenie rejsów do Chin do końca kwietnia
PAP/EPA/AXEL PFEIFFER / FRENCH DEFENSE MINISTRY/ zdj. ilustracyjne
Władze federalne wprowadziły nowe restrykcje wobec pasażerów przybywających do USA z Chin

Linie lotnicze USA, w tym największe - United Airlines i American Airlines - przedłużyły zawieszenie rejsów do Chin do końca kwietnia z powodu epidemii koronawirusa. Dodatkowym powodem jest drastyczny spadek zapotrzebowania na takie rejsy. Władze wprowadzają też inne ograniczenia w ruchu lotniczym z Chinami.

Linie United oświadczyły, że zawieszenie lotów do Hongkongu, które miały być wznowione 21 lutego oraz do Chin kontynentalnych, które planowano wznowić 28 marca, przedłużono do 24 kwietnia.

 

Normalnie samoloty United wykonywały codziennie 12 lotów do Chin kontynentalnych i do Hongkongu.

 

Również największy amerykański przewoźnik lotniczy American Airlines poinformował o przedłużeniu zawieszenia lotów do Chin i Hongkongu do 24 kwietnia z powodu zmniejszonego zapotrzebowania spowodowanego epidemią koronawirusa. Wcześniej planowano, że loty będą wznowione 27 marca.

 

 

Linie Delta Air Lines już wcześniej zawiesiły loty do Chin do 30 kwietnia również tłumacząc to spadkiem zainteresowania.

 

Nowe restrykcje wobec pasażerów

 

Władze federalne wprowadziły nowe restrykcje wobec pasażerów przybywających do USA z Chin. Zakazano wstępu na terytorium amerykańskie wszystkim osobom, nie będącym rezydentami lub obywatelami USA, które były w Chinach w ciągu ostatnich 14 dni.

 

Dodatkowo ograniczono przyloty z Chin do 11 największych portów lotniczych w USA a także inne międzynarodowe połączenia lotnicze z pasażerami, którzy byli w Chinach w ciągu ostatnich 14 dni. Obywatele USA, którzy byli ostatnio w prowincji Hubei będą poddani kwarantannie.

 

ZOBACZ: Chiny: bilans śmiertelnych ofiar koronawirusa wzrósł o 242 osoby

 

Według informacji władz chińskich bilans śmiertelnych ofiar koronawirusa w Chinach wzrósł w czwartek o 242 osoby do 1.350. W prowincji Hubei, będącej pierwotnym ogniskiem epidemii, wykryto 14.840 nowych przypadków zakażeń. Zakażonych jest tam łącznie 48.206 osób.

ms/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze