Zatrzymano mężczyznę, który miał postrzelić harcerza w Gródku

Polska
Zatrzymano mężczyznę, który miał postrzelić harcerza w Gródku
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Polsat News
Pełna informacja o zdarzeniu i zarzutach ma zostać przekazana we wtorek

Funkcjonariusze zatrzymali w poniedziałek mężczyznę podejrzanego o postrzelenie harcerza. Chłopiec przebywał na obozie w Gródku nad Dunajcem. Prokuratura nie zdradza na razie szczegółów w tej sprawie, pełna informacja o zdarzeniu i zarzutach ma zostać przekazana we wtorek.

- Czynności wyjaśniające w tej sprawie są prowadzone na miejscu zdarzenia z udziałem podejrzewanego mężczyzny. Materiały zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu - powiedziała rzeczniczka nowosądeckiej policji Aneta Izworska.

 

Zastępca Prokuratora Rejonowego w Nowym Sączu Paweł Mrozowski przekazał, że pełna informacja o zdarzeniu i zarzutach zostanie przekazana mediom we wtorek.

 

ZOBACZ: Nieznany sprawca strzelał do harcerzy w Gródku. Ranny 11-latek

 

Harcerz z obrażeniami szyi trafił do szpitala 

 

Do postrzelenia chłopca, najprawdopodobniej z wiatrówki, doszło w czwartek późnym wieczorem na obozie harcerskim w Gródku nad Dunajcem. Dziecko z obrażeniami szyi trafiło do szpitala, ale wróciło już do domu. W ten sam dzień ok. godz. 22.00 policja otrzymała zgłoszenie od opiekuna grupy harcerzy.

 

Według relacji uczestników obozu, ktoś przyjechał samochodem na skraj obozowiska, kiedy byli w lesie, i oddał strzały w ich kierunku. Śledztwo jest prowadzone pod kątem narażenia na utratę życia i zdrowia.

ms/grz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie