#DollyPartonChallenge ze zdjęciami przestępcy. Policja liczy na internautów

Świat
#DollyPartonChallenge ze zdjęciami przestępcy. Policja liczy na internautów
Facebook/ Cleveland Police
Policjanci z Cleveland wpadli na nietypowy sposób poszukiwania włamywacza

Policja w Cleveland postanowiła wykorzystać popularne w sieci #DollyPartonChallenge, by… nagłośnić poszukiwania przestępcy. "Cudowne"; "mam nadzieję, że szybko go znajdziecie" - piszą internauci.

Wyzwanie zapoczątkowała amerykańska gwiazda Dolly Parton. Polega ono na opublikowaniu zmontowanych ze sobą zdjęć profilowych z czterech różnych portali społecznościowych: LinkedIna, Facebooka, Instagrama i Tindera.

 

Każde z nich ma odzwierciedlać taki wizerunek użytkownika, jaki chce on kreować w danym serwisie. Internauci łączą więc ze sobą zdjęcia biznesowe z mniej formalnymi czy nawet zalotnymi - jak te z portalu randkowego Tinder.

 

ZOBACZ: Magdalena Kralka nadal poszukiwana. Policja ma dla niej niespodziankę

 

Poszukiwany włamywacz 

 

Na nietypowy sposób rozpowszechnienia informacji o poszukiwanym przestępcy zdecydowała się Policja w Cleveland (Ohio, USA).

 

"Czy widzieliście tego mężczyznę?" - napisali funkcjonariusze w social mediach, publikując cztery zdjęcia 32-latka. Scott Mizsei ścigany jest w związku z wieloma przestępstwami, w tym dużym włamaniem.

 

 

Inspiracja kolegami po fachu

 

Funkcjonariusze zaapelowali, by nie zbliżać się do poszukiwanego mężczyzny, tylko powiadomić lokalne służby.

 

Inspiracją dla mundurowych był post formacji policyjnej z brytyjskiego hrabstwa Durham. Poszukują oni Paula Bishopa, podejrzanego o udział we włamaniu.

 

ac/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie