Prezydent: rozważyłbym podpisanie ustawy o związkach partnerskich

Polska
Prezydent: rozważyłbym podpisanie ustawy o związkach partnerskich
PAP/Radek Pietruszka
Prezydent zapewnia, że rozważyłby podpisanie ustawy o związkach partnerskich

- Gdyby chodziło o status osoby najbliższej ułatwiający takie sprawy, jak wzajemne wspieranie się, troskę, dowiadywanie się o stan zdrowia, to jako prezydent podpisanie takiej ustawy poważnie bym rozważył - powiedział prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla tygodnika "Wprost". Był pytany, czy podpisałby ustawę o legalizacji związków partnerskich.

Prezydent wskazał, że rozważyłby podpisanie takiej ustawy, gdyby dotyczyła ona wszystkich osób żyjących w związkach nieformalnych. Podkreślił, że osobiście ma kontakt z osobami LGBT.

 

ZOBACZ: Związki partnerskie mają pokazać majątek. Śmiszek mówi o dyskryminacji

 

– Zapewniam, że w Pałacu Prezydenckim jestem często odwiedzany przez osoby, które mają inną orientację seksualną niż moja. Nie stanowi to dla mnie najmniejszego problemu, nie wpływa w żaden sposób na mój stosunek do kogokolwiek – wytłumaczył prezydent.

 

Andrzej Duda jednocześnie ocenił, że w przypadku uchwał samorządów o "strefach wolnych od LGBT", "nie mamy do czynienia z łamaniem praw człowieka". - Twórcy tych uchwał podkreślają, że nie są one podejmowane przeciwko ludziom, ale są skierowane przeciwko konkretnej ideologii. Ja jednak takich uchwał bym nie popierał - zapewnił prezydent.

bas/ "Wprost"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie