Katastrofa w fabryce perfum w Pakistanie. 11 osób zginęło po wybuchu butli z gazem

Świat
Katastrofa w fabryce perfum w Pakistanie. 11 osób zginęło po wybuchu butli z gazem
Flickr.com/ Wasif Malik
Co najmniej 11 osób zginęło we wtorek wyniku eksplozji butli z gazem w małej fabryce perfum na wschodzie Pakistanu w pobliżu miasta Lahore

Co najmniej 11 osób zginęło we wtorek wyniku eksplozji butli z gazem w małej fabryce perfum na wschodzie Pakistanu w pobliżu miasta Lahore - poinformowały miejscowe służby ratownicze i policja. Dwie osoby zostały ranne, jedna jest w stanie krytycznym.

Efektem potężnego wybuchu był pożar, który strawił m.in. dach budynku. Eksplozja była tak silna, że uszkodzone zostały pobliskie domy. Policja na razie podała przyczyn wypadku. Akcja ratunkowa została już zakończona.

 

ZOBACZ: Podejrzewał u siebie koronawirusa; zgłosił się do szpitala w Kujawsko-Pomorskiem

 

Jak pisze agencja AP, wybuchy butli z gazem i podobne wypadki są powszechne w Pakistanie, głównie z powodu złego egzekwowania norm bezpieczeństwa i słabej infrastruktury.

 

W listopadzie ub.r. wybuch butli gazowej miał miejsce w pociągu we wschodniej prowincji Pendżab, w wyniku czego zginęły 74 osoby. W lipcu 2018 r. eksplozja butli z gazem w restauracji w centralnym mieście Multan zabiła co najmniej trzy osoby.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie