Dentysta wyrywał ludziom zęby, jeżdżąc na elektrycznej deskorolce

Świat
Dentysta wyrywał ludziom zęby, jeżdżąc na elektrycznej deskorolce
pixabay.com/mlarsson62
Dentysta z Alaski wyrywał ludziom zęby jeżdżąc na elektrycznej deskorolce

Jeśli boicie się chodzić do dentysty, to ta historia z pewnością nie jest dla was. Stomatolog z Alaski stanął przed sądem w związku z narażeniem zdrowia pacjentki, której wyrywał zęby, jeżdżąc na elektrycznej deskorolce. "Popis" nagrano, a film trafił do internetu.

Dentysta Seth Lookhar był tak dumny z siebie, że zdjęcia i film z zabiegu rozesłał do kilku znajomych, nazywając swoje usługi "nowym standardem opieki". Sprawa wyszła szybko na jaw, przerywając karierę stomatologa. 

 

 

Na filmie widać, jak Lookhar podjeżdża do niczego nieświadomej pacjentki, przygotowanej już wcześniej do zabiegu i wyrywa zęba. Następnie wyjeżdża z gabinetu, w spektakularny sposób zrzucając z siebie rękawiczki, tak by filmik robił jeszcze większe wrażenie.

 

Postępowanie przeciw mężczyźnie rozpoczęło się w 2016 roku, a kilka dni temu sąd uznał go winnym 46 zarzutów.

 

ZOBACZ: Francja: sadystyczny dentysta spędzi 8 lat w więzieniu

 

Okazał się bowiem, że Seth Lookhar nie tylko wyrywał zęba, jeżdżąc na deskorolce, ale też oszukiwał lokalny system opieki zdrowotnej, fałszując dokumentację medyczną. W ten sposób ukradł co najmniej 25 tys. dolarów.

 

Pacjentka, której wyrwał zęba, zgodziła się zeznawać w sądzie. Przyznała, że nie była świadoma, jak w rzeczywistości wyglądał zabieg oraz że nie wyraziła zgody na taką ekstrakcję zęba. Wysokość kary sąd ma ogłosić w kwietniu.

ml/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie