Pawłowicz usunęła profile w mediach społecznościowych. Powiedziała dlaczego

Polska
Pawłowicz usunęła profile w mediach społecznościowych. Powiedziała dlaczego
Polsat News

- Tak, usunęłam swoje profile. Zrobiłam to w związku z pełnioną funkcją, by nie dawać pretekstu do ataków - powiedziała "Super Expressowi" Krystyna Pawłowicz. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego była znana z kontrowersyjnych komentarzy zamieszczanych m.in. na Twitterze.

Ostatnio była posłanka została skrytykowana, gdy w ostrych słowach skomentowała wpis Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. "Nieudany socjolog z infantylnymi pretensjami do bycia prezydentem" - napisała.

 

Polityk KO wcześniej krytykowała słowa prezydenta o "wstydzie" związanym z powołaniem Małgorzaty Gersdorf na stanowisko pierwszej prezes Sądu Najwyższego. Regulamin Trybunału zabrania jednak "udziału w debacie" politycznej.

 

ZOBACZ: Pawłowicz o Kidawie-Błońskiej: "Wstydem jest pani bezwstyd". Sędzia TK mogła złamać regulamin

 

 

W grudniu Krystyna Pawłowicz zdecydowała się "spełnić gwiazdkowe życzenia" i opublikowała  na Twitterze cztery zdjęcia ze swoim wizerunkiem. Na najstarszym była posłanka ma 23 lata. Wpis miał związek z nieprawdziwym zdjęciem, które obiegło internet.

 

ZOBACZ: Pawłowicz spełnia gwiazdkowe życzenia. I publikuje nowe zdjęcia z młodości

 

W drugiej połowie listopada Sejm wybrał prof. Krystynę Pawłowicz, Stanisława Piotrowicza i Jakuba Stelinę na sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Czwartkowe głosowanie poprzedziła dyskusja - prezentację kandydatów zakłócali politycy opozycji, a kilka posłanek KO wyszło na środek sali plenarnej i wzniosło w górę karty układające się w napis "Hańba".

msl/grz/ se.pl, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie