Fotografia Krystyny Pawłowicz sprzed lat. Była posłanka dementuje i publikuje prawdziwe zdjęcie

Polska
Fotografia Krystyny Pawłowicz sprzed lat. Była posłanka dementuje i publikuje prawdziwe zdjęcie
Twitter
Nieprawdziwe zdjęcie Krystyny Pawłowicz sprzed lat podbiło sieć

"To nie jestem ja. Nigdy na takich spędach nie bywałam, nie paliłam papierosów, a okulary noszę dopiero od kilkunastu lat - napisała Krystyna Pawłowicz odnosząc się do zdjęcia, które pojawiło się we wtorek na Twitterze. Na fotografii znajduje się młoda kobieta, rzekomo "pani Krystyna z czasów polowych imprez studenckich".

"Ten wyzywający styl też nie mój. Włosy też mi się nie falowały. A J. Hendrixa i Janis Joplin słuchałam. I rysowałam. I zbierałam znaczki" - napisała była posłanka w odpowiedzi na twitterowy wpis.

 

ZOBACZ: Sejm wybrał Pawłowicz, Piotrowicza i Stelinę na sędziów Trybunału Konstytucyjnego

 

Jego autor podał: "wszyscy atakujecie Panią Profesor Pawłowicz, że taka sztywna konserwatywna baba, że pewnie całe życie smutne i inne kłamstwa tego typu. Dlatego wrzucam wam zdjęcie Pani Krystyny z czasów polowych imprez studenckich wydziału prawa UW w czasach PRL".

 

Internauci szybko wykryli, że to nie jest prawdziwe zdjęcie. 

 

"Borys Budka w oczekiwaniu na przejęcie sterów"

 

"Fejkowa" fotografia stała się także powodem do żartów z opozycji. "A na zdjęciu poniżej, Borys Budka w oczekiwaniu na przejęcie sterów PO Schetynie... Rok 2049" - napisał jeden z internautów.

 

"To tyle w sprawie tego fejku"

 

Zdjęcie podbiło Twittera. Pawłowicz opublikowała później własne zdjęcie i zestawiła je z nieprawdziwym. "Po lewej stronie - ja w wieku 48 lat. Po prawej stronie, jakaś dziewczyna, pewnie ok. 20 lat, której zdjęcie rozsyła się na TT jako rzekomo moje. To tyle w sprawie tego fejku" - napisała. 

 

 

msl/ml/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze