Norwegian wprowadza zmiany. Nowe limity wagowe i opłaty za bagaż podręczny

Świat
Norwegian wprowadza zmiany. Nowe limity wagowe i opłaty za bagaż podręczny
Pixabay.com/RainerPrang/Zdj. ilustracyjne
Za dodatkowy bagaż na pokładzie trzeba będzie dopłacić.

Od lutego Norwegian zmienia politykę bagażową. W cenie najtańszego biletu pasażerowie nie będą mogli już wnieść na pokład większego bagażu podręcznego. Na korzyść podróżujących zmienią się z kolei limity wagowe. Nowe przepisy nie obejmą osób, które kupiły bilety przed ich ogłoszeniem.

W drugiej połowie 2018 r. zmiany w polityce bagażowej wprowadziły tanie linie lotnicze Ryanair i Wizz Air.


Jak zauważa portal mojanorwegia.pl, do tej pory zasady norweskich linii lotniczych były jednymi z najbardziej przyjaznych dla pasażerów. W cenie najtańszego biletu podróżujący mogli zabrać na pokład nie tylko mały bagaż podręczny, ale też większą walizkę do 10 kg.

 

ZOBACZ: Ten personel pokładowy nie przywita was słowami "panie i panowie". Chodzi o neutralność płciową


Od lutego na pokład będzie można zabrać tylko taki bagaż, który zmieści się pod siedzeniem. Za większą walizkę trzeba będzie dopłacić. Cena na razie nie jest znana, ale Norwegian podkreśla, że będzie ona "niewielka".

 

Więcej bagażu


Więcej rzeczy pasażerowie będą mogli zabrać w bagażu rejestrowanym. Od lutego mają zmienić się limity wagowe - z maksymalnie 20 do 23 kg.


Podróżujący, którzy wykupią opcję fleksibel billett będą też mogli wziąć 15, a nie jak dotychczas, maksymalnie 10 kg bagażu podręcznego.


Norwegian cały czas pracuje nad dokładną ofertą i podkreśla, że poinformuje klientów z wyprzedzeniem, kiedy zmiany będą zatwierdzone.

prz/luq/ mojanorwegia.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie