Usiłował wynieść w bagażu podręcznym części ze skradzionego motocykla

Moto
Usiłował wynieść w bagażu podręcznym części ze skradzionego motocykla
Pixabay/ Hans

Części ze skradzionego motocykla marki BMW usiłował wynieść w bagażu podręcznym na Ukrainę obywatel Rumunii. Okazało się, że części pochodzą z motocykla skradzionego w Niemczech i poszukiwanego przez Interpol.

Jak poinformował w piątek Piotr Zakielarz z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej do zdarzenia doszło w czwartek na pieszym przejściu granicznym w Medyce.

 

"Strażnik graniczny zwrócił uwagę na bagaże podręczne 22-letniego cudzoziemca, z których wystawały elementy przypominające części samochodowe. Kontrola zawartości pakunków wykazała, że były to podzespoły, łącznie 22 sztuki pochodzące z motocykla marki BMW" – wyjawił Zakielarz.

 

Dodał, że Rumun pytany o to, gdzie je kupił, nie potrafił logicznie wskazać źródła.

 

Interpol poszukiwał motocykla

 

SG wykorzystując międzynarodowe bazy poszukiwawcze ustaliła, że znalezione w bagażu podzespoły pochodzą z motocykla wyprodukowanego w 2018 r.

 

"Motocykl został skradziony niespełna dwa tygodnie temu na terytorium Niemiec. W poszukiwanie pojazdu zaangażowany jest m.in. Interpol" – przekazał Zakielarz.

 

Zapewnił, że części zostały zatrzymane i wraz z obywatelem Rumunii przekazane policji.

 

Z danych przekazanych przez Zakielarza wynika, że w 2019 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zabezpieczyli już ponad 1200 części i podzespołów pochodzących ze skradzionych pojazdów. Ich łączna szacunkowa wartość przekracza 600 tys. złotych.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie