Ten personel pokładowy nie przywita was słowami "panie i panowie". Chodzi o neutralność płciową

Świat
Ten personel pokładowy nie przywita was słowami "panie i panowie". Chodzi o neutralność płciową
Pixabay.com/ wolny
Tanie linie lotnicze EasyJet wprowadzają neutralność płciową.

Tanie linie lotnicze EasyJet wprowadzają neutralność płciową. Taki system działa też u innych przewoźników, np. Air Canada. Załoga została przeszkolona, by pasażerów nie witać słowami "panie i panowie". Zmiana to wyjście naprzeciw osobom niebinarnym, które nie identyfikują się z konkretną płcią.

- Chcemy, aby nasza załoga witała wszystkich na pokładzie, dlatego udzieliliśmy im wskazówek, jak najlepiej to zrobić w sposób obejmujący wszystkich -  powiedział CNN Travel rzecznik linii lotniczej, podkreślając, że ta zmiana nie oznacza, że pasażerowie nie będą witani przy wejściu na pokład samolotów.

 

 

ZOBACZ: Polak uruchomił alarm na lotnisku, bo nie chciał się spóźnić na samolot

 

System taki działa już u innych przewoźników. Air Canada zastąpił oficjalne powitanie zwrotem "cześć wszystkim" lub "tout le monde" - informowała w październiku telewizja CTV News Montreal.

 

Z kolei United Airlines oraz Air Italy pozwalają swoim klientom oznaczyć swoją płeć znakiem "X" podczas rezerwacji lotu.

 

- Zwrócenie się do grupy osób posługujących się językiem neutralnym pod względem płci jest naprawdę prostym i pozytywnym sposobem upewnienia się, że wszyscy czują się mile widziani i włączeni - skomentował zmiany, które wprowadzają linie lotnicze rzecznik brytyjskiej grupy LGBT "Stonewall".

las/prz/ Independent, CNN
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie