Uderzył w bariery na A1. Dwóch mężczyzn chciało pomóc, lecz spadli z wiaduktu

Moto
Uderzył w bariery na A1. Dwóch mężczyzn chciało pomóc, lecz spadli z wiaduktu
kujawsko-pomorska policja
Kierujący ciężarową scanią był trzeźwy, został przetransportowany karetką do szpitala na badania

Ciężarowa scania uderzył w bariery ochronne na autostradzie A1 w okolicach miejscowości Grabkowo (woj. kujawsko-pomorskie). Kierowca tira marki DAF, chcąc mu pomóc, spadł z wiaduktu i trafił do szpitala. Wypadkowi uległ także pracownik firmy holującej. Mężczyzna zmarł w wyniku upadku z wysokości.

Do tragicznych w skutkach wydarzeń doszło w środę późnym wieczorem na wiadukcie na autostradzie A1 w okolicach miejscowości Grabkowo w powiecie włocławskim.

 

ZOBACZ: Reporter Polsat News relacjonował z wiaduktu nad autostradą. Na dole doszło do wypadku [WIDEO]

 

Policjanci po dotarciu na miejsce ustalili, że 57-letni kierowca ciężarowej scanii z naczepą, poruszający się w kierunku Gdańska, nagle zjechał na lewą stronę i uderzył w bariery na wiadukcie. Pojazd zatrzymał się dopiero na lewym pasie w kierunku Łodzi.

 

kujawsko-pomorska policja

 

Ukarany mandatem

 

Kierujący był trzeźwy, został przetransportowany karetką do szpitala na badania. Jego obrażenia okazały się niegroźne, wobec czego zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję. Za jej spowodowanie mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

 

ZOBACZ: Cysterna spadła z wiaduktu. Kierowca zginął na miejscu [WIDEO]

 

Widział wypadek, chciał pomóc

 

Do szpitala trafił również 28-letni kierowca ciężarowego dafa. Mężczyzna widział jak jadący przed nim samochód uderza w bariery na wiadukcie, wobec czego zatrzymał się, by udzielić mu pomocy. Podczas przechodzenia na drugą stronę drogi, gdzie stało rozbite auto, 28-latek wpadł pomiędzy bariery i spadł z wiaduktu z wysokości kilku metrów. 

 

ZOBACZ: Zamknięty węzeł autostrady A1. Wiadukt zaczął pękać po siedmiu latach od oddania

 

kujawsko-pomorska policja

 

Nie był to jednak koniec nieszczęśliwych zdarzeń na tym odcinku autostrady. Na miejsce przyjechał pracownik firmy holującej, który miał usunąć scanię z drogi.

 

Operator lawety zmarł w szpitalu

 

Jak wstępnie ustalili policjanci, 66-latek spadł z wiaduktu. Niezwłocznie pomocy udzielili mu funkcjonariusze oraz będący na miejscu pracownicy obsługi autostrady. Mężczyzna został zabrany przez karetkę pogotowia do szpitala, gdzie zmarł.

 

kujawsko-pomorska policja

 

Na skutek tych zdarzeń ruch na całym odcinku autostrady w okolicy miejscowości Grabkowo został zablokowany na kilka godzin. Prowadzone w sprawie śledztwo, dotyczące wypadku w pracy ze skutkiem śmiertelnym, wyjaśni okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

 

kujawsko-pomorska policja

 

msl/grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie