Ciężarówka staranowała szlabany i wjechała pod pociąg. Są ranni

Polska
Ciężarówka staranowała szlabany i wjechała pod pociąg. Są ranni
Polsat News
Kierowca ciężarówki staranował opuszczone szlabany i wjechał na przejazd kolejowy tuż przed nadjeżdżający skład.

Cztery osoby zostały ranne w zderzeniu koło Zbąszynia (Wielkopolskie) pociągu i samochodu ciężarowego. We wtorek przed godz. 12 kierowca ciężarówki staranował opuszczone szlabany i wjechał na przejazd kolejowy tuż przed nadjeżdżający skład.

Oficer prasowy straży pożarnej w Nowym Tomyślu asp. sztab. Andrzej Łaciński poinformował że w wypadku zostali poszkodowani dwaj maszyniści, zaś kierowcy ciężarówki nic się nie stało. Poszkodowanych zostało też troje pasażerów pociągu. W sumie do szpitala trafiły cztery osoby.

 

Pasażerom nic się nie stało

 

- Lokomotywa została uszkodzona, wózek wyskoczył z torów, trakcja elektryczna została również uszkodzona. Pociąg uderzył w tył naczepy ciężarówki, która została odrzucona na pobocze drogi - powiedział.

 

ZOBACZ: Pijana 59-latka wjechała pod pociąg w Wielkopolsce. Zbiegła z miejsca wypadku

 

WIDEO: zobacz relację reporterki Polsat News z miejsca wypadku

 

  

 

Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP PLK powiedział, że do wypadku doszło około godz. 11.55. - Na przejeździe kolejowym między Zbąszyniem a Nowym Tomyślem pociąg jadący z Berlina do Warszawy Wschodniej uderzył w ciężarówkę. Pasażerom nic się nie stało - powiedział.

 

Ruch pociągów wstrzymany

 

Dodał, że do wypadku doszło na przejeździe, który ma sygnalizację świetlną i rogatki. - Wszystko działało prawidłowo, szlabany były zamknięte, a mimo to kierowca ciężarówki staranował rogatki i wjechał na przejazd tuż przed nadjeżdżający pociąg - zaznaczył Śledziński.

 

ZOBACZ: Owczarek niemiecki uratował mężczyznę, który chciał rzucić się pod pociąg

 

Ruch pociągów na trasie E-20 łączącej Poznań i Berlin został wstrzymany na odcinku między Zbąszyniem i Nowym Tomyślem. Śledziński poinformował, że nie zapadła jeszcze decyzja o uruchomieniu autobusowej komunikacji zastępczej.

pgo/prz/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze