Pijana 59-latka wjechała pod pociąg w Wielkopolsce. Zbiegła z miejsca wypadku

Polska
Pijana 59-latka wjechała pod pociąg w Wielkopolsce. Zbiegła z miejsca wypadku
Polsat News/ zdj. ilustracyjne
Kierująca Fiatem po zderzeniu zbiegła z miejsca wypadku

Pociąg uderzył w samochód osobowy na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Sulęcinek (pow. średzki, woj. wielkopolskie). Nikomu nic się nie stało, ale ruch kolejowy na trasie Poznań-Kluczbork był chwilowo wstrzymany. Kierująca autem była pijana.

Do zderzenia doszło ok. godz. 9:15. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Sulęcinku pociąg relacji Szczecin-Przemyśl uderzył w tył Fiata Punto.

 

Pasażerowie się nie zorientowali

 

- Nikomu nic się nie stało. Pociąg zatrzymał się na kolejnej stacji w miejscowości Solec. Na miejscu pracowało sześć zastępów straży pożarnej - powiedział dyżurny straży pożarnej w Środzie Wielkopolskiej.

 

ZOBACZ: Pracowita niedziela w Beskidach. Ratownicy GOPR pomogli dziewięciu turystom

 

- Uderzenie było na tyle lekkie, że pasażerowie nawet do końca nie zdawali sobie sprawy, że coś takiego się stało - poinformował strażak.

 

Oficer prasowy policji w Środzie Wlkp. asp. Edyta Kwietniewska przekazała, że kierująca Fiatem po zderzeniu zbiegła z miejsca wypadku.

 

Oddaliła się. Policja znalazła ją w domu

 

- Była, nietrzeźwa, miała 0,62 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 59-latka porzuciła samochód, oddaliła się, ale policjanci znaleźli ją w jej miejscu zamieszkania - poinformowała policjantka.

 

Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP PLK poinformował, że na trasie kolejowej Poznań-Kluczbork pomiędzy miejscowościami Chocicza i Sulęcinek w związku ze zderzeniem wprowadzono komunikację zastępczą.

 

ZOBACZ: Owczarek niemiecki uratował mężczyznę, który chciał rzucić się pod pociąg

 

- Mamy tam dwutorową linię, ale samochód znajdował się w skrajni toru. Ok. godz. 10.20 udało się go przesunąć na tyle, że pociągi mogą przejeżdżać przez to miejsce z prędkością 20 km/h - powiedział.

 

Oficer prasowy policji w Środzie Wlkp. przekazała, że ok. godz. 11.15 udało się udrożnić drugi tor na trasie kolejowej.

las/hlk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie