Wjechał dostawczakiem przed pociąg PKP Intercity. Był nietrzeźwy

Polska
Wjechał dostawczakiem przed pociąg PKP Intercity. Był nietrzeźwy
OSP KSRG Truskolasy
Pociąg uderzył w auto, które zjeżdżało już z torów.

Pociąg uderzył w Renault Master, kiedy auto zjeżdżało już z torowiska w Kulejach (woj. śląskie). Choć samochód wygląda na poważnie zniszczony, kierowcy i pasażerowi nic się nie stało. Nie ucierpiał także żaden z 300 pasażerów podróżujących pociągiem. Okazało się, że Ukrainiec, który kierował autem, był nietrzeźwy.

Do wypadku doszło w niedzielę po 16 na szlaku kolejowym między Nowymi Herbami a Pankami - w Kulejach przy ul. Długiej. W Renault Master, którym jechało dwóch mężczyzn, uderzył pociąg PKP Intercity relacji Przemyśl-Szczecin wiozący około 300 pasażerów.


Według dotychczasowych ustaleń, pociąg uderzył w samochód, gdy ten już zjeżdżał z torowiska. Największe zniszczenia auto ma poza kabiną.

 

OSP KSRG Truskolasy

 

OSP KSRG Truskolasy

 

 

ZOBACZ: Ominął samochód i wjechał na tory. Wprost pod nadjeżdżający pociąg [ZDJĘCIA]


- Mężczyźni, którzy jechali samochodem to Ukrainiec i obywatel Mołdawii. Zostali zabrani do częstochowskiego szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Nikomu z pasażerów pociągu nic się nie stało - powiedział rzecznik kłobuckiej policji mł. asp. Kamil Raczyński.

 

Auto zostało poważnie uszkodzone.OSP KSRG Truskolasy
Auto zostało poważnie uszkodzone.

 

OSP KSRG Truskolasy

 


Jak dodał, kierowca został przebadany przez policjantów alco-sensorem, który wykazał w jego organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. - Kierowanie w stanie nietrzeźwości to przestępstwo. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na komendę. Będziemy wykonywać z nim czynności i prowadzić postępowanie z art. 178a, czyli prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości - poinformował polsatnews.pl mł. asp. Raczyński.

 

OSP KSRG Truskolasy

 


Sprawą zajmuje się też Prokuratura Rejonowa w Częstochowie.

 

 

Zderzenie z punto


To kolejne w ostatnich dniach zderzenie samochodu w pociągiem w woj. śląskim. W piątek w Wyrach w powiecie mikołowskim kierujący fiatem punto nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej i uderzył na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w pociąg Intercity.


W tamtym przypadku także nikomu nic się nie stało.

 

Śląska Policja

 

prz/ml/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie