Neumann: Schetyna zrobił wielką rzecz dla Platformy

Polska
Neumann: Schetyna zrobił wielką rzecz dla Platformy
Polsat News
Sławomir Neumann gościem Wojciecha Dąbrowskiego w "Graffiti"

- PO potrzebuje zmiany, ale życzyłbym sobie, żeby to nie zamknęło się na zmianie personalnej - mówił w "Graffiti" poseł Platformy Sławomir Neumann. Jak dodał, obecny przewodniczący Grzegorz Schetyna zrobił dla PO "wielką rzecz" i wyciągnął partię z kryzysu sprzed czterech lat.

W piątek 3 stycznia o północy upływa termin, jaki Rada Krajowa PO dała chętnym do ubiegania się o przywództwo w partii, na zgłaszanie swoich kandydatur. Pierwsza tura wyborów szefa PO odbędzie się 25 stycznia.

 

Jeszcze w grudniu swoją kandydaturę formalnie zgłosili: Bogdan Zdrojewski i Bartosz Arłukowicz. W piątek, według nieoficjalnych informacji, ma to zrobić szef klubu Koalicji Obywatelskiej Borys Budka, a także posłanka Joanna Mucha. Nadal nie wiadomo, co zrobi lider partii Grzegorz Schetyna.

 

- To jest pytanie do Grzegorza Schetyny - powiedział w "Graffiti" Sławomir Neumann. Jak dodał, spodziewa się 4-5 kandydatów.

 

ZOBACZ: "Spraw wewnętrznych nie komentuję za pośrednictwem mediów". Budka reaguje na słowa Schetyny

 

WIDEO: Sławomir Neumann w "Graffiti":

  

 

Neumann podkreślił, że przed Schetyną trudna decyzja. Według niego przewodniczący Platformy "zrobił wielką rzecz" dla partii. - Wielu skazywało nas na niebyt i Grzegorz Schetyna przez cztery lata PO wyciągnął - ocenił.

 

- PO potrzebuje zmiany, ale życzyłbym sobie, żeby to nie zamknęło się na zmianie personalnej. Potrzebujemy zdefiniować na nowo Platformę, naszego miejsca na scenie chadeckiej, centrowej - powiedział poseł Platformy.

 

Neumann podkreślił jednak, że najważniejszymi wyborami dla PO są teraz wybory prezydenckie. 

 

Dotychczasowe odcinki programu można obejrzeć w zakładce "Programy".

luq/zdr/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie