Trzeci kandydat na szefa PO. "Złożyłem dokumenty i zgodę"

Polska
Trzeci kandydat na szefa PO. "Złożyłem dokumenty i zgodę"
Polsat News
Wciąż nie wiadomo, czy na start w wyborach na przewodniczącego PO zdecyduje się Grzegorz Schetyna.

Senator Bogdan Zdrojewski poinformował w poniedziałek, że złożył odpowiednie dokumenty wraz ze zgodą na kandydowanie na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Dotąd wolę kandydowania ogłosili też przewodniczący klubu KO Borys Budka i posłanka Joanna Mucha.

O swoich działaniach w sprawie kandydowania Zdrojewski poinformował w poniedziałek na Twitterze. "Potwierdzam złożenie stosownych dokumentów wraz ze zgodą na kandydowanie w wyborach na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej" - napisał senator.

 

Z kolei na Facebooku oprócz informacji o wypełnieniu warunków formalnych i złożeniu oświadczeniu o gotowości kandydowania na szefa PO Zdrojewski złożył również podziękowania.

 

ZOBACZ: "Spraw wewnętrznych nie komentuję za pośrednictwem mediów". Budka reaguje na słowa Schetyny

 

Złożył podziękowania

 

"W szczególności dziękuję za wsparcie na wniosku otrzymane m.in. Kraków (Marek Sowa, Ireneusz Raś), Białystok (Krzysztof Truskolaski - Poseł na Sejm RP), Poznań (Waldy Dzikowski), Gdańsk (Kazimierz Plocke), Łódź (Cezary Grabarczyk), Opole (Danuta Jazłowiecka), Wrocław (Renata Granowska), Szczecin (Leszek Czarnobaj), Mazowsze (Czesław Mroczek), a także zgromadzone podpisy członków i sympatyków nie będących w Radzie Krajowej m. in. samorządowców: Arek Poprawa (burmistrz Obornik Śl.), Robert Adach (Przew. Rady Powiatu Trzebnickiego), Agnieszka Rybczak (radna RM Wrocławia), i nie tylko. Od dziś, mniej formalnie, można wpisywać się, także pod tą informacją, za co serdecznie dziękuję i pozdrawiam" - napisał.

 

Kadencja obecnego lidera Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny upływa pod koniec stycznia. Kalendarz wyborów nowego przewodniczącego przyjęła niedawno Rada Krajowa partii: pierwsza tura wyborów odbędzie się 25 stycznia, ewentualna druga - 8 lutego. Udział w wyborach będą mieli prawo wziąć wszyscy członkowie partii. Kandydatów na szefa PO można zgłaszać do 3 stycznia. Wniosek o rejestrację kandydatury musi zostać poparty 10 podpisami członków Rady Krajowej Platformy.

 

ZOBACZ: Borys Budka przewodniczącym klubu Koalicji Obywatelskiej. "Będę kapitanem drużyny"

 

Zgłoszenia do 3 stycznia

 

Dotąd wolę kandydowania ogłosili wiceszef PO i przewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej Borys Budka oraz posłanka KO Joanna Mucha. Wciąż nie wiadomo, czy na start zdecyduje się Grzegorz Schetyna. Jego bliscy współpracownicy zapewniają, że będzie ubiegał się o reelekcję.

 

Europoseł Bartosz Arłukowicz oświadczył, że bardzo poważnie rozważa kandydowanie na przewodniczącego PO. Jak dodał jeszcze nie podjął ostatecznej decyzji, ale podejmie ją w najbliższym czasie.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie