"Spraw wewnętrznych nie komentuję za pośrednictwem mediów". Budka reaguje na słowa Schetyny

Polska
"Spraw wewnętrznych nie komentuję za pośrednictwem mediów". Budka reaguje na słowa Schetyny
Polsat News
Borys Budka skomentował słowa Grzegorza Schetyny z "Gość Wydarzeń"

- Moje doświadczenie polityczne podpowiada mi, żeby spraw wewnętrznych nie komentować za pośrednictwem mediów - tak szef klubu KO Borys Budka odniósł się do sugestii lidera PO Grzegorza Schetyny, że jest współodpowiedzialny za to, że części posłów KO nie było na czwartkowym głosowaniu ws. sądów. Lider PO był gościem programu "Gość Wydarzeń".

Sejm zajął się w czwartek projektem PiS zmian w Prawie o ustroju sądów powszechnych i ustawie o Sądzie Najwyższym. Rano tego dnia, gdy Sejm decydował o włączeniu budzącego kontrowersje projektu PiS do porządku obrad, udziału w głosowaniu nie wzięło udziału 32 posłów opozycji, w tym 11 z Koalicji Obywatelskiej. Posłowie KO zostali ukarani przez władze klubu karą pieniężną 1000 złotych.

 

Lider PO Grzegorz Schetyna wieczorem w Polsat News przeprosił za zachowanie opozycji. - Opozycja zawiodła, przepraszam we własnym imieniu i nas wszystkich - powiedział. Wyraził przy tym pogląd, że osobą współodpowiedzialną za to, że część jego kolegów nie głosowała w sprawie projektu PiS, jest szef klubu Koalicji Obywatelskiej. - Młodzi szefowie klubów parlamentarnych jak Borys Budka, czy Krzysztof Gawkowski, ale też Władysław Kosiniak-Kamysz nie poradzili sobie z odpowiedzialnością - ocenił Schetyna.

 

WIDEO: Grzegorz Schetyna o "niedoświadczonych szefach klubów"

  

Budka i Gawkowski komentują

 

Budka, poproszony o komentarz do słów lidera PO, powiedział: "moje doświadczenie polityczne podpowiada mi, żeby spraw wewnętrznych nie komentować za pośrednictwem mediów".


ZOBACZ: Schetyna: ws. głosowania zawiedli młodzi szefowie klubów - Budka, Gawkowski, Kosiniak-Kamysz

 

Słowa Schetyny skomentował również szef parlamentarnego klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski. "Prośba do Borysa Budki. Zmień jak najszybciej Grzegorza Schetynę na funkcji szefa PO. On sobie nie poradził z odpowiedzialnością za Polskę i przegrywa wybory za wyborami! - napisał na Twitterze.

 

 

Borys Budka w styczniu przyszłego roku zamierza ubiegać się o przywództwo w Platformie. Grzegorz Schetyna nie ogłosił jeszcze czy będzie ubiegał się o reelekcję; ma to zrobić w styczniu.

 

O fotel szefa partii chcą walczyć też: posłanka Joanna Mucha i senator Bogdan Zdrojewski. Startu nie wyklucza też europoseł Bartosz Arłukowicz.

bas/ PAP, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie