Hołownia o prawie aborcyjnym. "To wywoła wojnę światopoglądową"

Polska
Hołownia o prawie aborcyjnym. "To wywoła wojnę światopoglądową"
Polsat News
Zdaniem Hołowni nie należy naruszać obowiązującego "kompromisu aborcyjnego".

- Uważam, że ustawy nazywanej "zgniłym kompromisem", ale jednak kompromisem, wypracowanym w debacie długiej i ostrej, nie należy zmieniać ani w jedną, ani w drugą stronę. To wywoła wojnę światopoglądową w Polsce - powiedział w programie "Gość Wydarzeń" Szymon Hołownia, kandydat na prezydenta, pytany o to, czy podpisałby ustawę zaostrzającą przepisy dot. aborcji.

- Mimo, że mam swoje bardzo jasne i precyzyjne poglądy w sprawie aborcji, w tej chwili uważam, że naruszenie tego, co mamy, może wywołać zupełnie nieobliczalne konsekwencje - podkreślił Hołownia.


Bogdan Rymanowski przypomniał deklarację prezydenta Andrzeja Dudy, który powiedział, że podpisałby ustawę, która będzie zakazywała aborcji ze względu na chorobę dziecka.

 

ZOBACZ: Hołownia: zadzwoniłbym do Putina, ale najpierw wypracowałbym wspólne, polskie stanowisko


- Prezydent Duda ma też inicjatywę ustawodawczą, więc jeśli jest zwolennikiem takiego rozwiązania, to niech złoży ustawę. Wtedy nie będzie musiał mówić, że coś podpisze, jak ktoś coś uchwali - odpowiedział Hołownia.

 

WIDEO: zobacz całą rozmowę z Szymonem Hołownią

 

  


Pytany, czy sam podpisałby taką ustawę, odpowiedział: "niech zobaczę tę większość, która powie mi, że w polskim parlamencie jest tylu posłów wybranych przez tylu obywateli, którzy uzasadniają to, że taka ustawa ma w tej chwili szanse utrzymać się dłużej".

 

prz/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie