Atak nożownika na dom rabina w pobliżu Nowego Jorku. Pięć osób rannych

Świat
Atak nożownika na dom rabina w pobliżu Nowego Jorku. Pięć osób rannych
Reuters/ zdj. ilustracyjne
Po ataku nożownik zbiegł.

Nowojorska policja zatrzymała potencjalnego sprawcę ataku na osoby przebywające w domu rabina, w pobliżu synagogi w miejscowości Monsey w hrabstwie Rockland pod Nowym Jorkiem. Do zdarzenia doszło w sobotę późnym wieczorem czasu lokalnego w czasie święta Chanuki. Pięć osób jest rannych.

Według Steve'a Liebermana, reportera lokalnej gazety "The Journal News in Rockland County", nożownik zaatakował osoby przebywające w domu rabina, w pobliżu synagogi na Forshay Road, w Monsey, małym mieście położonym w odległości 48 km na północ od Nowego Jorku.

 

ZOBACZ: Atak na synagogę w Halle, dwie osoby nie żyją [NAGRANIE]

 

Po ataku nożownik zbiegł. Policja rozpoczęła poszukiwania sprawcy, ale na razie wstrzymuje się od oficjalnych wypowiedzi.

Według miejscowej organizacji Ortodox Jewish Affairs Council, pięć ofiar ataku, z których wszystkie są Żydami, przewieziono do szpitala; dwie z nich są w stanie krytycznym. Jedna z ofiar otrzymała co najmniej pięć pchnięć nożem.

 

Nie wiadomo czy są jakieś ofiary śmiertelne ataku.

 

Prokurator generalna Nowego Jorku Letitia James określiła sytuację w Monsey jako „straszną” dodając, że „jest zero tolerancji dla aktów nienawiści wszelkiego rodzaju”.

 

W ostatnim okresie w rejonie Nowego Jorku doszło do serii ataków o podłożu antysemickim.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie