Borys Budka przewodniczącym klubu Koalicji Obywatelskiej. "Będę kapitanem drużyny"

Polska
Borys Budka przewodniczącym klubu Koalicji Obywatelskiej. "Będę kapitanem drużyny"
PAP/Andrzej Grygiel
Wiceszef PO Borys Budka został we wtorek wieczorem jednomyślnie wybrany przewodniczącym klubu Koalicji Obywatelskiej

Wiceszef PO Borys Budka został we wtorek wieczorem jednomyślnie wybrany przewodniczącym klubu Koalicji Obywatelskiej. - Będę kapitanem drużyny, ale na pewno nie solistą - powiedział dziennikarzom po wyborze Budka. Kandydaturę Budki na szefa klubu zgłosił lider PO Grzegorz Schetyna.

O funkcję wiceprzewodniczącego ma ubiegać się poseł Waldy Dzikowski (PO), który jeszcze kilka dni temu rozważał start na szefa klubu. Zastępcami szefa klubu mają zostać też liderki trzech ugrupowań współtworzących Koalicję Obywatelską: Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna), Barbara Nowacka (Inicjatywa Polska) oraz Małgorzata Tracz (Zieloni).

 

Klub Parlamentarny Koalicja Obywatelska PO Nowoczesna Inicjatywa Polska Zieloni


Podczas obrad klubu podjęta została też decyzja, że klub ma nosić nazwę: Klub Parlamentarny Koalicja Obywatelska PO Nowoczesna Inicjatywa Polska Zieloni.


Budka powiedział po wyborze dziennikarzom, że jako szef klubu będzie chciał "znaleźć przestrzeń do wykorzystania zarówno doświadczenia, jak i nowości". - To da gwarancje dobrej pracy - powiedział.

 

ZOBACZ: Prezes PiS pocałował w rękę posłankę KO. "Wow"


Zaznaczył, że klub jest koalicyjny. - Nawet różnica w niektórych kwestiach może wyjść na plus, pod warunkiem, że będziemy dobrze ze sobą rozmawiać. Ja chcę zagwarantować komfort dobrej pracy dla Polski, jak i dobrej pracy parlamentarnej - mówił

 

"Najważniejsze, żeby wykorzystywać potencjał ludzi"


- W mojej ocenie jest najważniejsze, żeby wykorzystywać potencjał ludzi, żeby wykorzystywać to, z czym ludzie przyszli do Sejmu - powiedział.


Dodał, że jest zwolennikiem oddawania części kompetencji "ludziom dobrym w swoich dziedzinach". - Jestem zwolennikiem tego, by nie jednoosobowo zarządzać klubem i by z decyzjami utożsamiało się większość klubu - zaznaczył Budka.


Pytany, czy funkcja nie będzie mu przeszkadzać w kandydowaniu na szefa partii powiedział, że "to kwestia dobrej organizacji". - Ta drużyna zapowiada się bardzo perspektywicznie, a jestem przekonany, że lidera poznaje się po tym jak potrafi wykorzystywać potencjał osób, którzy grają z nim w drużynie - powiedział. - Będę kapitanem drużyny, ale na pewno nie solistą - dodał.

 

Pozostali członkowie władz klubu, m.in. zastępcy Budki i pozostali członkowie prezydium, mają zostać wybrani w środę.

 

grz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie