Wkroczyli jednocześnie do 20 mieszkań. Rozbito grupę rozprowadzającą setki kilogramów narkotyków

Polska
Wkroczyli jednocześnie do 20 mieszkań. Rozbito grupę rozprowadzającą setki kilogramów narkotyków
policja.waw.pl
Policjanci zatrzymali w sumie 13 osób.

Policjanci "uderzyli" w narkotykowe środowisko. Wspierani przez "antyterrorystów" jednocześnie weszli do ponad 20 mieszkań i domów głównie na terenie woj. mazowieckiego. Efekt to 13 osób zatrzymanych, 11 tymczasowo aresztowanych, a dwie objęte policyjnym dozorem. Funkcjonariusze przejęli znaczne ilości amfetaminy, marihuany oraz kokainy.

Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową prowadzą pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga sprawę, która swój początek miała w ubiegłym roku.


Wspólne śledztwo przyniosło nowe ustalenia. Wytypowano osoby, które mogły zaopatrywać się w narkotyki produkowane w podwarszawskiej miejscowości, a następnie rozprowadzać je na terenie województwa mazowieckiego.

 

ZOBACZ: Rozbito grupę "Trapeza". Zatrzymano 22 osoby


Z informacji śledczych i policjantów wynikało, że w narkotykowy proceder może być zamieszana grupa osób wielokrotnie karanych, niebezpiecznych, mających na koncie kolejne poważne przestępstwa, w tym usiłowanie zabójstwa.

 

Policjanci przeszukali mieszkania, pomieszczenia gospodarcze oraz auta zatrzymanych.policja.waw.pl
Policjanci przeszukali mieszkania, pomieszczenia gospodarcze oraz auta zatrzymanych.

 


W powiecie ostrołęckim zostało zatrzymanych 8 mężczyzn, w Siedlcach - dwóch, a pozostali w Ostrowi Mazowieckiej, Elblągu i Warszawie. Podczas przeszukań ich miejsc zamieszkania, pomieszczeń gospodarczych oraz pojazdów zabezpieczono 65 tys. złotych na poczet przyszłych kar, znaczną ilość amfetaminy oraz marihuany. Przejęto także kokainę.

 

Podejrzewany o próbę zabójstwa


Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyźni na przestrzeni ostatnich lat mogli wprowadzić do obrotu co najmniej 240 kilogramów narkotyków oraz brać udział w ich przemycie, m.in. z Holandii i Niemiec, a z procederu uczynili sobie stałe źródło dochodu.


W toku prowadzonego śledztwa okazało się również, że jeden z mężczyzn jest podejrzewany o próbę zabójstwa z broni palnej, do której doszło w Ostrołęce w 2016 roku.

 

Funkcjonariusze przejęli znacznie ilości narkotyków.policja.waw.pl
Funkcjonariusze przejęli znacznie ilości narkotyków.

WIDEO: zobacz policyjną akcję

 

  


Wszyscy zatrzymani zostali przewiezieni do Komendy Stołecznej Policji. Po wykonaniu czynności procesowych policjanci doprowadzili ich do Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga, gdzie zostali przesłuchani.

 

ZOBACZ: Służby przejęły dwie tony kokainy warte dwa miliardy. Premier: największy przemyt od 30 lat [WIDEO]


Prokurator przedstawił im łącznie kilkadziesiąt zarzutów dotyczących głównie przemytu narkotyków, wprowadzania ich do obrotu oraz posiadania. Część z nich była wielokrotnie karana.

 

Zabezpieczono także 65 tys. zł policja.waw.pl
Zabezpieczono także 65 tys. zł

34-latek odpowie także za usiłowanie zabójstwa. Sąd po zapoznaniu się ze sprawą podjął decyzję o zastosowaniu aresztu wobec 11 mężczyzn, dwóch zostało objętych policyjnym dozorem.


Sprawa ma charakter rozwojowy, a policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

prz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie