"Przed nami najważniejsze wybory od 30 lat". Kidawa-Błońska w nowym spocie

Polska
"Przed nami najważniejsze wybory od 30 lat". Kidawa-Błońska w nowym spocie
PAP/Paweł Supernak
"Polacy chcą zmian, chcą prezydenta, dla którego każda obywatelka i każdy obywatel będą jednakowo ważni" - mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska

Przed nami najważniejsze wybory od 30 lat, wygramy je, gdy będziemy razem, dlatego proszę was o głos - mówi wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska w spocie opublikowanym w przeddzień konwencji krajowej PO, która wybierze kandydata partii na prezydenta.

"Koleżanki i koledzy, przyjaciele. W ostatnich miesiącach objechałam Polskę wzdłuż i wszerz. Za wsparcie i słowa otuchy, które od was otrzymałam, serdecznie dziękuję. Wasza energia, mądrość i chęć naprawy Polski napawa mnie nadzieją i - wierzcie - dodaje mi sił" - powiedziała Kidawa-Błońska w spocie skierowanym do członków Platformy Obywatelskiej.

 

ZOBACZ: Debata zbędna, polemika nużąca. Zdrojewski punktuje starcie Jaśkowiaka z Kidawą-Błońską

 

Jak podkreśliła, "Polacy chcą zmian, chcą prezydenta, dla którego każda obywatelka i każdy obywatel będą jednakowo ważni". "Przed nami najważniejsze wybory od 30 lat, wygramy je, gdy będziemy razem, dlatego proszę was o głos" - dodała wicemarszałek Sejmu. 

 

 

W sobotę Platforma Obywatelska na konwencji wyborczej wybierze kandydata na prezydenta. W tajnym głosowaniu delegaci będą wybierać między Kidawą-Błońską, a prezydentem Poznania Jackiem Jaśkowiakiem. Konwencja krajowa to ostatni etap ogłoszonych ponad miesiąc temu prawyborów, które mają wskazać kandydata PO na prezydenta.

 

 

W zjeździe, który odbędzie się w stołecznej hali Global Expo ma wziąć udział ok. 700 delegatów, w tym należący do PO posłowie, senatorowie, europosłowie oraz działacze z poszczególnych regionów. Z rozmów PAP z posłami Platformy z różnych regionów wynika, że większość z nich opowiada się za kandydaturą Kidawy-Błońskiej.

 

Sympatycy wicemarszałek Sejmu przekonują nawet, że głosować na nią zamierza około 70 proc. delegatów sobotniej konwencji. Z kolei zwolennicy Jaśkowiaka szansy na prawyborcze zwycięstwo swego faworyta upatrują w tajnym głosowaniu.

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie