Prezes Fundacji Polsat: za wszystko bardzo serdecznie dziękujemy

Polska
Prezes Fundacji Polsat: za wszystko bardzo serdecznie dziękujemy
Polsat News
Prezes Fundacji Polsat będzie w piątek "Gościem Wydarzeń".

W piątek po raz 16. na antenie Telewizji Polsat o 18:45, przed "Wydarzeniami" wyemitowano Mikołajkowy Blok Reklamowy. - Te pieniądze w całości są przeznaczone na rehabilitację, leczenie i zakup sprzętu medycznego dla chorych i potrzebujących dzieci - powiedziała w "Gościu Wydarzeń" prezes Fundacji Polsat Krystyna Aldridge-Holc.

Prezes Fundacji zwróciła uwagę, że jest wiele rodzin, które nie mogą pozwolić sobie na rehabilitację, której kosztów nie pokrywa NFZ. W zeszłym roku dzięki Mikołajkowemu Blokowi Reklamowemu udało się zebrać ponad 1,3 mln zł.

 

Największa satysfakcja i radość

 

- Pieniądze dostajemy z biura reklamy, które są wyliczone na podstawie oglądalności, czyli liczby widzów, która chciała być z nami w ten jeden fantastyczny wieczór - wyjaśniła Aldridge-Holc. Przez 16 lat udało się zebrać ok. 19 mln zł. - I cała ta kwota została przeznaczona na dzieci – dodała.

 

Prezes Fundacji Polsat dodała, że coraz więcej rodzin zgłasza się po pomoc. - Mamy rodziny, gdzie na członka przypada 350 zł, a i nawet 220 zł - dodała. 

 

Aldridge-Holc zapewniła, że Fundacja śledzi losy dzieci, którym pomaga. - To jest dla nas największa radość i satysfakcja, kiedy widzimy, że dzięki rehabilitacji, którą jesteśmy w stanie zapewnić, te dzieciaki zaczynają chodzić, ruszać ręką, dziecko słyszy lepiej, bo dofinansujemy aparaty słuchowe - powiedziała.

 

WIDEO: Prezes Fundacji Polsat o Mikołajkowym Bloku Reklamowym

  

Pomoc indywidualna i w "małych ojczyznach"

 

- Staramy się przede wszystkim koncentrować na pomocy indywidualnej, bo to jest nasz główny cel. Oczywiście pomagamy również szpitalom remontując oddziały w "małych ojczyznach" czyli w miejscach, gdzie remont czy modernizacja są absolutnie niezbędne, bo tam też mieszkają ludzie, którzy chcieliby w godnych warunkach chorować - wyjaśniła prezes. 

 

ZOBACZ: Nowy sprzęt, sale, łazienki. Porodówka szpitala w Lubartowie po remoncie - dzięki Fundacji Polsat

 

Aldridge-Holc przypomniała zrealizowany przez Fundację remont w szpitalu w Lubartowie. - My dość często "chwalimy się" naszymi poczynaniami, ale to nie jest chwalenie się. To jest po prostu raport dla telewidzów i dla tych ludzi, którzy nas wspierają finansowo, żeby zobaczyli, na co ich pieniądze są przeznaczane – powiedziała.

 

Prezes Fundacji nawiązała również do historii Antosia Trębińskiego, który urodził się z poważną wadą serca i układu krwionośnego. Dzięki pomocy darczyńców, w tym widzów Telewizji Polsat i Fundacji Polsat, chłopiec specjalnym samolotem poleciał na kosztowne leczenie do kliniki chirurgii dziecięcej w Stanach Zjednoczonych, gdzie przeszedł operację. 

 

ZOBACZ: Antoś wrócił do kraju po operacji w USA. Jego losem żyła cała Polska

 

- Zaczęliśmy od momentu, kiedy brakowało 1,2 mln zł. W 11 dni - dzięki naszym wspaniałym widzom - udało się je zebrać - przypomniała. Później okazało się, że ze względu na stan chłopca potrzebny jest specjalny transport.  - Znowu błyskawiczna akcja, bo potrzeba prawie pół miliona na transport medyczny. I się udało - dodała. 

 

"Jesteśmy dla dzieci"

 

Aldridge-Holc wyjaśniła, że Fundacja co roku dostaje dwie duże kwoty na pomoc dzieciom - z 1 proc. odliczanego od podatku oraz dzięki Mikołajkowemu Blokowi Reklamowemu. - To są ogromne kwoty. Ale jak się popatrzy na ilość próśb i listów, to się nagle okazuje, że wszystko można wydać - powiedziała.

 

Remont w szpitalu przy ul. Banacha w Warszawie. Pomogła Fundacja Polsat

 

To, w jaki sposób Fundacja pomaga, można śledzić co tydzień w niedzielę o godz. 13:30 w programie "Jesteśmy dla dzieci" na antenie Polsat News. - Pokazujemy przypadki chorób, staramy się jak najwięcej informacji widzowi przekazać - wyjaśniła.

 

"Za wszystko bardzo serdecznie dziękujemy"

 

Prezes Fundacji powiedziała, że jej marzeniem jest zebranie 2 mln złotych w ramach Mikołajkowego Bloku Reklamowego. - Bez względu na to, ile pieniędzy zostało zebranych, za wszystko bardzo serdecznie dziękujemy, bo to jest ogromny zastrzyk pieniędzy - dodała.

 

Aldridge-Holc podziękowała również w imieniu Fundacji i dzieci prezesowi Zygmuntowi Solorzowi.

 

Przez 23 lata Fundacja pomogła ok. 35 tys. dzieci.

 

Dotychczasowe odcinki programu dostępne są tutaj.

pgo/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie