Nowy sprzęt, sale, łazienki. Porodówka szpitala w Lubartowie po remoncie - dzięki Fundacji Polsat

Polska

Jeszcze trzy miesiące temu Oddział Położniczo-Neonatologiczny w szpitalu w Lubartowie wyglądał jak w czasach PRL-u. Miał stare łóżka i drzwi, odrapane ściany i słabe oświetlenie. Teraz nie dość, że wszystko wyremontowano, to zakupiono nowoczesny sprzęt do ratowania życia i zdrowia noworodków. Taką metamorfozę oddział przeszedł dzięki Fundacji Polsat, a więc dzięki widzom ją wspierającym.

Oddział uroczyście otwarto we wtorek 3 września. Dla jego pacjentek i dla personelu to ważna chwila - ostatni remont ściany lubartowskiej porodówki widziały ponad 30 lat temu.

 

Pokoje wyglądały tak:  

 

 

 

"Mamy jedną z najnowocześniejszych porodówek"

 

- Spełniają się marzenia nie tylko moje, ale i personelu. Wierzę w to, że i mieszkańców Lubartowa. Myślę, że nie będzie przesadą, jak powiem, że mamy jedną z najnowocześniejszych porodówek - powiedziała Sylwia Domagała, dyrektor Szpitala w Lubartowie.

 

Wszystko zaczęło się od jej listu do Fundacji Polsat z prośbą o pomoc. Zarząd Fundacji zareagował błyskawicznie, bo po dwóch tygodniach nadeszła odpowiedź. Na remont przeznaczono 1 mln zł.

 

Odnowione zostały sale pacjentów, łazienki, gabinet zabiegowy, korytarz. Wymieniono podłogi, drzwi, meble . Jest też nowoczesny pokój laktacyjny, jedyny w województwie. Modernizację wsparła marka Pampers.

- Jestem dumna, że udało się kupić nowe USG (za 360 tys. zł - red.), że udało się kupić skaner żył, dzięki któremu dzieci będą mogły mieć pobieraną krew bez bólu i bez płaczu - powiedziała Krystyna Aldridge-Holc, prezes Fundacji Polsat.

 

861 narodzin w ciągu roku

 

Wszystkie sale są zaopatrzone w specjalistyczne stanowiska pielęgnacyjne umożliwiające mamom bezpieczną pielęgnację noworodków.

  

Oddział Neonatologii w Lubartowie jest ośrodkiem o II stopniu referencyjności, w którym z roku na rok zwiększa się ilość urodzeń noworodków. Tylko w lipcu urodziła się tam niemal setka dzieci, a w całym 2018 r. porodów było 861.

 

4 mln zł na pomoc dzieciom w całym województwie

 

Szpital w Lubartowie jest wspierany przez Fundację Polsat od 2003 roku, w tym czasie Fundacja przekazała jednostce sprzęt medyczny o łącznej wartości prawie 400 tys. zł.

 

W całym województwie lubelskim na pomoc chorym dzieciom, w tym na zakup specjalistycznego sprzętu, remonty szpitali, a także rehabilitacje podopiecznych szeregu organizacji i instytucji, wydano prawie 4 mln zł.

 

- Środki, jakimi Fundacja dysponuje, to są wpłaty naszych telewidzów, ludzi, którzy chcą pomóc, którzy nam zaufali i chcą z nami współpracować - podkreśliła Małgorzata Nawrocka, przewodnicząca Rady Fundacji Polsat.

ml/ polsatnews.pl, Polsat News

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze