Jarosław Kaczyński po operacji. "Wszystko idzie w dobrym kierunku"

Polska
Jarosław Kaczyński po operacji. "Wszystko idzie w dobrym kierunku"
Polsat News
Jarosław Kaczyński przeszedł operację. Potwierdziła to Małgorzata Gosiewska

- Zabieg był od dawna zaplanowany, wszystko jest w porządku, wkrótce wróci do pracy - powiedziała w RMF FM Małgorzata Gosiewska, potwierdzając wcześniejsze, nieoficjalne informacje o operacji Jarosława Kaczyńskiego. Przeszedł on zabieg wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego. Jak dowiedział się reporter Polsat News, prezesa PiS czeka 3-miesięczna rehabilitacja.

Informacja o tym, że Jarosław Kaczyński trafił do szpitala obiegła media w poniedziałek. Nie została ona potwierdzona przez polityków PiS - do wtorkowego poranka. Wtedy to wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska zapewniła, że operacja się odbyła i "wszystko idzie w dobrym kierunku".

 

Jarosław Kaczyński przeszedł zabieg wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego.

 

Z informacji reportera Polsat News wynika, że rehabilitacja prezesa PiS planowana jest na 3 miesiące. Kaczyńskiego ma czekać jeszcze operacja drugiego kolana, choć o niej oficjalnie nic nie wiadomo.

 

Stan zdrowia prezesa PiS niechętnie komentują politycy partii i osoby z najbliższego otoczenia. Uważają, że to jego prywatna sprawa.

 

ZOBACZ: "Prezes czuje się coraz lepiej; o terminie operacji zdecydują lekarze"

 

Zabieg przesuwany od miesięcy

 

Operację przesuwano od wielu miesięcy, o czym Ryszard Terlecki na antenie Polsat News mówił już w ubiegłym roku.

 

- Prezes, to z resztą wszyscy widzimy, coraz mocniej angażuje się w kampanię samorządową, natomiast pozostaje problem kolana, jeszcze troszkę utyka, ale muszę uspokoić naszych sympatyków, że żadnych poważnych kłopotów nie ma - przekazał poseł PiS we wrześniu 2018 roku.

 

- Operacja w przyszłym roku? - zapytał prowadzący program Piotr Witwicki. 

 

- To lekarze to rozstrzygną - odparł Terlecki.

 

Przypomnijmy, prezes PiS 24 maja 2018 roku trafił do Wojskowego Instytutu Medycznego w związku z chorobą zwyrodnieniową stawów. W szpitalu spędził 37 dni. Przeszedł wtedy operację kolana.

ac/ rmf24.pl, polsatnews.pl, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie