"Prezes czuje się coraz lepiej; o terminie operacji zdecydują lekarze"

Polska

Wszystko wskazuje na to, że zabieg wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego prezes PiS Jarosław Kaczyński przejdzie po wyborach samorządowych. - Prezes szczęśliwie czuje się dobrze powiedziałbym, że nawet bardzo dobrze. Te dolegliwości z lata ustąpiły - powiedział w programie "Graffitti" wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

- Prezes, to z resztą wszyscy widzimy, coraz mocniej angażuje się w kampanię samorządową, natomiast pozostaje problem kolana, jeszcze troszkę utyka, ale muszę uspokoić naszych sympatyków, że żadnych poważnych kłopotów nie ma - przekazał Terlecki.

- Operacja w przyszłym roku? - zapytał prowadzący program Piotr Witwicki. 

- To lekarze to rozstrzygną - odparł Terlecki.

 

Prezes PiS wrócił niedawno do zdrowia po pobycie w Wojskowym Instytucie Medycznym, gdzie trafił 24 maja w związku z chorobą zwyrodnieniową stawów. W szpitalu spędził 37 dni. Przeszedł operację kolana.

 

Minister Łukasz Szumowski pytany o tryb przyjęcia prezesa Kaczyńskiego do szpitala powiedział, że "stan zdrowia Jarosława Kaczyńskiego był taki, że nieprzyjęcie go do szpitala zagrażałoby jego życiu. W związku z tym był przyjęty trybie ostrym". 

 

W poniedziałek prezes PiS pojawił się w szpitalu przy ul. Szaserów "na leczeniu ambulatoryjnym" - poinformowała "Wirtualna Polska". Według relacji portalu Kaczyński wysiadał z samochodu z kulą. 

 

W szpitalu miał spędzić dwie godziny, a następnie pojechać do Zakładu Medycyny Nuklearnej. Tam był około pół godziny.

 

Przed południem prezes Jarosław Kaczyński stawił się w sądzie w związku z procesem o ochronę dóbr osobistych, który wytoczył Lechowi Wałęsie. Sprawa dotyczy m.in. wypowiedzi Wałęsy, że szef PiS jest odpowiedzialny za katastrofę smoleńską.

 

Zapytany przez reporterkę Polsat News o stan swojego zdrowia powiedział, że jest „wszystko w porządku”. 

 

  

polsatnews.pl, Wirtualna Polska

las/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie