"Zdjęcia, których nikt wcześniej nie widział". "TOPR. Na każde wezwanie" dziś o 22:35 w Polsacie

Polska
"Zdjęcia, których nikt wcześniej nie widział". "TOPR. Na każde wezwanie" dziś o 22:35 w Polsacie
Polsat
"TOPR. Na każde wezwanie" dziś o 22:35 w Polsacie

Dokument o wyjątkowych ludziach 2 grudnia o godz. 22:35 w Telewizji Polsat. Film opowie wzruszające historie ratowników, których powołaniem jest nieść pomoc innym, niekiedy w obliczu wielkiego ryzyka. Walka z górskim żywiołem czasem ma cenę życia. Dokument oglądać można także w IPLA TV.

Produkcja powstała z okazji 110. rocznicy utworzenia Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w wyniku współpracy TOPR-u, Telewizji Polsat i firmy Polkomtel, właściciela sieci Plus.


Obraz przybliży widzom niezwykle wymagającą i niebezpieczną pracę ratowników górskich. - W filmie poruszone są przede wszystkim sytuacje, które nie są dla ratowników łatwe, w których stracili swoich kolegów - powiedziała współtwórczyni filmu Natalia Knapik, dziennikarka Polsat News.

 

ZOBACZ: Wyszli w góry bez odpowiedniego sprzętu. Akcja TOPR trwała całą noc


"TOPR. Na każde wezwanie" to zbiór prawdziwych i angażujących historii. - Bardzo dużo emocji wywołała we mnie rozmowa z Robertem Janikiem, byłym naczelnikiem TOPR-u, który stracił swojego przyjaciela podczas katastrofy śmigłowca w 1994 roku. Zginęło tam dwóch ratowników i dwóch pilotów. Na przestrzeni stu dziesięciu lat istnienia TOPR-u, to był jeden z najtragiczniejszych wypadków - dodała.

 

"Nie ma symulowanych zdjęć"


W dokumencie widzowie usłyszą rozmowy z ratownikami TOPR-u, lekarzami, ekspertami, uratowanymi i rodzinami zmarłych.


Do produkcji wykorzystano zdjęcia archiwalne z Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem, ale i materiały samych ratowników. - Tam nie ma zdjęć symulowanych. Wszystko, co zobaczyli widzowie, to fragmenty prawdziwych akcji - opisał Radosław Kietliński, współautor dokumentu.

 

ZOBACZ: TOPR: tegoroczne lato jednym z najbardziej tragicznych w Tatrach


- Można zobaczyć m.in. akcję ratunkową na Giewoncie. Takie zdjęcia, których jeszcze nikt wcześniej nie widział, bo pokazują, co działo się wtedy, kiedy 157 osób zostało rannych podczas rażenia piorunem w tym roku - opowiada Knapik.


Oprócz wspomnianych dziennikarzy twórcą dokumentu jest również Wojciech Pochrzęst z Polsat News. Za produkcję odpowiada Tobias Solorz.

 

WIDEO: "To spojrzenie ich oczami na ich pracę"- mówi o dokumencie jego współtwórczyni Natalia Knapik

 

  


"TOPR. Na każde wezwanie" 2 grudnia o godz. 22:35 w Telewizji Polsat. Od 18 listopada dokument można oglądać w IPLA TV.

prz/ml/ Polsat News, Polsat
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie