Nurkowała w Dolinie Pięciu Stawów i zasłabła. Kobietę uratowali ratownicy TOPR

Polska
Nurkowała w Dolinie Pięciu Stawów i zasłabła. Kobietę uratowali ratownicy TOPR
Wikimedia Commons/Vavrik

Słoneczna pogoda sprzyjała wędrówkom po Tatrach. W niedzielę zdarzyło się jednak kilka poważnych wypadków, do których było wzywane TOPR. Kobietę nurkującą w Wielkim Stawie w Dolinie Pięciu Stawów Polskich ratownicy przewieźli do szpitala do Krakowa.

Ratownicy w niedzielę byli wzywani głównie do urazów ortopedycznych - dwukrotnie w Dolinie Pięciu Stawów Polskich, w Dolinie Roztoki oraz na Wiktorówkach. W godzinach popołudniowych TOPR-owcy na pokładzie śmigłowca polecieli na słowacką stronę do Tatr, aby pomóc tamtejszym ratownikom górskim przy nagłym zatrzymaniu krążenia u turysty.

Do nietypowego zdarzenia doszło w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Pomocy potrzebowała kobieta, która nurkowała w Wielkim Stawie.

Jak powiedział ratownik dyżurny TOPR Tomasz Wojciechowski, szybkie wynurzanie się kobiety z głębokości 25 metrów spowodowało zaburzenie różnych czynności życiowych. Kobieta straciła przytomność, ale kiedy ratownicy pojawili się na miejscu, była już przytomna.

 

Kobietę przetransportowano śmigłowcem najpierw do zakopiańskiego szpitala im. Chałubińskiego, a później została do jednej z krakowskich lecznic.

dk/grz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie