Poderżnął gardło 21-latce. W Londynie rzucił się na nożownika

Świat
Poderżnął gardło 21-latce. W Londynie rzucił się na nożownika
Reuters
Sprawca ataku w Londynie zabił dwie osoby, a trzy inne ranił

Dzień na przepustce z więzienia - 29 listopada - był z pewnością dla Jamesa Forda pełen emocji. Mężczyzna skazany na dożywocie za zabójstwo 21-latki znalazł się akurat w pobliżu London Bridge, gdzie doszło do ataku nożownika. W sieci krąży film, na którym widać, jak grupa mężczyzn powala na ziemię zamachowca. Jednym z nich jest właśnie Ford.

W piątek w Londynie doszło do ataku nożownika. Mężczyzna zabił dwie osoby, a trzy inne ranił. Sprawca ataku na Moście Londyńskim to 28-letni Usman Khan, który wcześniej został skazany za przestępstwa związane z terroryzmem i zwolniony warunkowo z więzienia w ubiegłym roku.

 

Dzień na wolności

 

W sieci krąży film, na którym widać, jak grupa mężczyzn powala na ziemię zamachowca z London Bridge. Wśród nich był mężczyzna z Polski, który na napastnika rzucił się... z 1,5 metrowym kłem narwala.

 

Później dołączają do nich inni przechodnie. Jak ujawniły brytyjskie media, w obezwładnieniu napastnika pomógł również skazany w 2004 roku James Ford. 

 

WIDEO: Nożownik obezwładniony na London Bridge

  

Mężczyzna w 2003 roku zabił niepełnosprawną 21-latkę. Ford dostał wyrok dożywotniego więzienia z możliwością warunkowego zwolnienia po 15 latach.

 

ZOBACZ: Kłem wieloryba powalił zamachowca z Londynu. To Polak

 

Zbrodnia sprzed lat

 

Ofiara Forda sprzed lat to Amanda Champion. Kobietę uduszono i poderżnięto jej gardło. Ciało Amandy znaleziono na nieużytkach w pobliżu jej domu w Ashford w hrabstwie Kent. Ford nigdy nie ujawnił motywu zabicia kobiety.

 

Policja nie miała żadnych tropów w sprawie tego morderstwa. Do mundurowych dotarł jednak donos od pracownika organizacji Samaritans, do której dzwonił Ford. Osoba ta zaznała, że mężczyzna przyznała się do zabicia dziewczyny. 

 

ZOBACZ: Sprawca ataku w Londynie był skazany za terroryzm

 

Rodzina Amandy dowiedziała się o wyjściu na przepustkę Forda, kiedy zobaczyli mężczyznę w mediach, gdzie przedstawiano go jako bohatera. Tego dnia otrzymali też informację od policji o tym, że mężczyzna przebywa na wolności. - Zamordował niepełnosprawną dziewczynę. On nie jest bohaterem, absolutnie  – powiedziała ciotka Amandy, Angela Cox.

pgo/bas/ thesun.co.uk, dailymail.co.uk
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie