Wycięli drzewa i zasadzili... palmę. Tłumaczą, że chcieli przypomnieć o zmianach klimatu

Polska
Wycięli drzewa i zasadzili... palmę. Tłumaczą, że chcieli przypomnieć o zmianach klimatu
Polsat News
Pomysłodawcy pojawienia się palmy zapewniają, że w miejsce wyciętych drzew zasadzono już nowe

Palma wzbudziła skrajne emocje w Chrobrzu (woj. świętokrzyskie) Kosztowała ponad 2 tys. złotych i miała przypominać o zmieniającym się klimacie. Jednak aby ją zasadzić, wycięto rosnące tam dotychczas drzewa. - Zostały sprowokowane tradycyjne gusta, ale o to nam chodziło - tłumaczy dyrektor szkoły, przed którą pojawiło się egzotyczne drzewo.

Egzotyczne drzewo zasadzono przed Centrum Kształcenia Rolniczego w Chrobrzu. Według pomysłodawców jej pojawienia się, ma ona zwracać uwagę na ocieplenie klimatu, z którym mierzą się m.in. rolnicy z woj. świętokrzyskiego. 

 

ZOBACZ: Wszyscy politycy mówią jednym głosem. "Chcemy oddychać czystym powietrzem"

 

Apel do przechodniów

 

- Musimy zrobić coś, aby uświadomić, że są zmiany w klimacie. Posadzenie tej plamy to element happeningu proekologicznego. Rozumiem, że zostały sprowokowane tradycyjne gusta, ale o to nam chodziło - aby każdy się zastanowił, co zrobić, żeby zmiany w klimacie spowolnić - powiedziała Polsat News Anna Lach, dyrektorka placówki. 

 

Dodała, że "jako szkoła rolnicza jesteśmy zobowiązani, by takie zmiany nieść".

 

WIDEO: Palma w Chrobrzu wzbudziła kontrowersje. Relacja reporterki Polsat News

 

  

 

Przed drzewem postawiono tabliczkę z napisem: "Przechodniu! Czy wiesz, że dzięki zmianom klimatu mogę tu żyć. Pomyśl, co możesz zrobić, aby spowolnić ocieplenie klimatu?"

 

Wycięto drzewa, by posadzić palmę. Szkoła: zasadzono już nowe

 

Realizacja pomysłu pochłonęła ponad 2 tys. złotych, a dodatkowym "kosztem" było wycięcie drzew, które dotychczas rosły w jej miejscu. Zdaniem Anny Lach, groziły one przewróceniem. 

Dyrekcja Centrum zapewniła, że w miejscu wyciętych roślin zasadzono już nowe. Zgodę na usunięcie starych roślin wydał urząd gminy. Urzędnicy nie chcieli skomentować sprawy.

wka/hlk/ polsatnews.pl, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie