Zieliński odchodzi z MSWiA. Znamy jego następcę

Polska
Zieliński odchodzi z MSWiA. Znamy jego następcę
Polsat News
Jarosław Zieliński na sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji został powołany 18 listopada 2015 roku

Jarosław Zieliński poinformował w poniedziałek, że kończy pracę w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Nominację na stanowisko wiceszefa resortu otrzymał natomiast Maciej Wąsik. Jak zaznaczył Wąsik, nadal będzie pełnił funkcję sekretarza Kolegium ds. służb specjalnych.

Jarosław Zieliński na sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji został powołany 18 listopada 2015 roku. Sprawował nadzór nad policją, strażą graniczną i SOP. Obowiązki te przejął od niego Mariusz Kamiński wkrótce po objęciu stanowiska szefa resortu w sierpniu br. O tym, że kończy pracę w resorcie, poinformował na Twitterze.

 

"Kończę pracę w MSWiA z poczuciem dobrze wykonanych zadań, których efekty ocenili Wyborcy, a obraz medialny skoryguje czas. W Polsce żyje się bezpiecznie, służby, które nadzorowałem działają sprawnie. Dziękuję wszystkim za współpracę przez ostatnie 4 lata. Dalej służymy Polsce" - napisał Zieliński.

 

 

Nowy następca

 

"Otrzymałem dziś nominację na zastępcę Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Nadal też będę pełnił funkcję sekretarza Kolegium ds służb specjalnych" - podzielił się na Twitterze Maciej Wąsik, zastępca Mariusza Kamińskiego.

 

 

ZOBACZ: Schetyna: nie zazdroszczę Witek. Odchodzi z MSWiA, bo nie akceptował jej Zieliński

 

Nowa decyzja kompetencyjna

 

Wiceszef MSWiA Błażej Poboży na tym samym portalu społecznościowym zapowiedział, że wraz z powołaniem Wąsika na stanowisko wiceministra zmianie ulegnie zakres obowiązków poszczególnych członków kierownictwa MSWiA.

 

"W najbliższych dniach minister Mariusz Kamiński podpisze nową decyzję kompetencyjną" - dodał.

 

 

Konfetti i obcięta głowa

 

O Zielińskim było głośno w 2016 r. Wówczas białostoccy policjanci cięli kartony na konfetti, które rozrzucono podczas uroczystości z udziałem wiceministra z okazji Święta Niepodległości w Augustowie. Policja potwierdzała, że konfetti robiło 9 osób, które zostały przyjęte do służby, ale nie mogły jeszcze wykonywać obowiązków.

 

W ubiegłym roku Zieliński przyznał, że w pobliżu jego domu znaleziono ludzką głowę "obciętą przez bandytów w wyniku brutalnego zabójstwa". Odniósł się w ten sposób do doniesień, że jego domu pilnuje policja. Jak wyjaśnił, okolica, w której mieszka, "bywa miejscem mafijnych porachunków".

 

Powody, dla których nowy szef MSWiA pozbawił Zielińskiego niektórych kompetencji nie są znane. Mariusz Kamiński został powołany na stanowisko ministra spraw wewnętrznych i administracji w połowie sierpnia. Od tej pory łączy tę funkcję z funkcją koordynatora ds. służb specjalnych.

ac/ PAP, polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!