"Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami": Damian Kordas i Janja Lesar zwycięzcami 10. edycji

Kultura
"Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami": Damian Kordas i Janja Lesar zwycięzcami 10. edycji
Polsat
Kryształowa Kula dla Damiana i Janjy

Damian Kordas i Janja Lesar wytańczyli zwycięstwo w 10., jubileuszowej edycji "Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami". W finale okazali się lepsi od Barbary Kurdej-Szatan i Jacka Jeschke. W wielkim finale pary zatańczyły m.in. freestyle do utworów wykonywanych na żywo przez Cleo oraz Michała Szpaka.

PILNE! Krzysztof Ibisz zapowiedział 11. edycję "Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami", która odbędzie się wiosną! Pierwszą potwierdzoną uczestniczka jest piosenkarka Anna Karwan.

 

Na początek obie pary zaprezentowały wybrane przez siebie układy z poprzednich odcinków. Barbara i Jacek zdecydowali się na rumbę z odcinka szóstego. Zatańczyli do przeboju Piotra Cugowskiego "Kto nie kochał", który na żywo wykonał życiowy partner Barbary Kurdej-Szatan - Rafał Szatan.

 

- Basiu twoja poprawność tańca jest oszałamiająca. Twoje stopy, nogi, ręce, pion. To niezwykłe, że osobie, która nie miała do czynienia z tańcem towarzyskim udało się to osiągnąć - oceniła taniec Iwona Pavlović. Podkreśliła, że starcie obu par jest "finałem marzeń".

 

Para za swoją rumbę otrzymała łącznie 27 punktów (Andrzej Grabowski: 10, Iwona Pavlović: 9, Michał Malitowski: 8).

 

ZOBACZ: Tylko u nas: Leszek Miller z wnuczką na parkiecie "Tańca z Gwiazdami". Zobacz wideo

 

Damian Kordas i Janja Lesar wybrali pasodoble z odc. 4. - Widziałem to pasodoble po raz trzeci. Za każdym razem tańczysz lepiej i tworzycie w tym parę - skomentował taniec Michał Malitowski. Jurorzy ocenili występ na 29 punktów (Andrzej Grabowski: 10, Iwona Pavlović: 9, Michał Malitowski: 10).

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zwycięzcy 10.edycji Tańca z Gwiazdami @damiankordas i @janja_lesar #tanieczgwiazdami #finaltzg

Post udostępniony przez Taniec z Gwiazdami (@tanieczgwiazdami)

 

Taniec finalistów zachwycił widzów, których głosy przeważyły.

 

Telewizja Polsat

 

Gościnne występy Cleo i Michała Szpaka

 

Po przerwie pary zaprezentowały układy do piosnek Cleo i Michała Szpaka.

 

Barbara i Jacek zatańczyli taniec współczesny do piosenki Michała Szpaka.

Telewizja Polsat

- Basiu, świetnie tańce standardowe i latynoamerykańskie. Nie spodziewałem się, że potrafisz tak się uwolnić i tak nabrać ten oddech. Miałaś piękną amplitudę ruchu - skomentował występ Malitowski. Jurorzy ocenili taniec na 29 pkt. (Andrzej Grabowski: 10, Iwona Pavlović: 10, Michał Malitowski: 9).

 

Cleo zaśpiewała swój hit "Za krokiem krok" do tańca Damiana i Janjy. -  Cleo to idealny utwór do tańca. Damian z kolei ty masz coś takiego, że jak tańczysz, to ja się po prostu uśmiecham. Mi się po prostu śmieje moje serce i moja buzia - mówiła Iwona Pavlović.

 

Pary w drugim tańcu "zamieniły się" punktacją po tańcu pierwszym. Tym razem Damian i Janja otrzymali 27 punktów (Andrzej Grabowski: 10, Iwona Pavlović: 9, Michał Malitowski: 8).

 

Dwie "trzydziestki"

 

Pierwsza "trzydziestka" padła dopiero po trzecim tańcu Barbary Kurdej-Szatan i Jacka Jeshke. Showdance do "Dumki na dwa serca" zachwycił jurorów. - "Ogniem i mieczem", któż z nas Polaków nie zachwycał się tym tekstem, nie przeżywał tych historii - chyba, że Witold Gombrowicz. Pięknie to opowiedzieliście i pięknie zatańczyliście - podsumował Andrzej Grabowski. Wszyscy jurorzy zgodnie przyznali tancerzom "dziesiątki".

 

Telewizja Polsat

Freestyle zaprezentowali również Damian i Janja. W swoim tańcu przygotowali nawet... błyskawiczną zmianę strojów. - Bije od was radość, że tańczycie razem, że jesteście blisko siebie. Te kroki, które wykonujecie, są tyleż ważne co to uczucie, które dajecie w tym tańcu. Damian - nie widziałem jeszcze człowieka, który wykonał tak duży postęp - zapewnił Andrzej Grabowski. Jurorzy i w tym przypadku byli zgodni - ta para też otrzymała najwyższą notę - 30 punktów.

 

Telewizja Polsat

Przed ogłoszeniem ostatecznych wyników Krzysztof Ibisz zapowiedział, że na wiosnę premierę będzie miała 11. edycja show.

 

WIDEO: zobacz emocjonujący moment ogłoszenia wyników

 

  

 

- Nie wiem co mam teraz powiedzieć. W ogóle nie byłem przygotowany przez cały program do żadnej mowy pożegnalnej. Tobie Janju bardzo dziękuję, za to, że znosiłaś wszystkie moje chwile zwątpienia, marudzenia, że byłaś tu ze mną. Dziękuję za wszystko. Dziękuję, że mogłem wziąć udział w tym programie - powiedział po końcowym triumfie Damian Kordas.

 

ZOBACZ: "Taniec z Gwiazdami": Oto zwycięzcy dziewiątej edycji!


To pierwsze zwycięstwo Janjy Lesar w "Tańcu z gwiazdami'. - Wydawało się, że ja cię wszystkiego uczę. Ale tak naprawdę ty uczyłeś wszystkiego mnie. Inspirowałeś mnie do tego wszystkiego co tu się wydarzyło - powiedziała tancerka do swojego partnera.

 

Damian i Janja oprócz Kryształowej Kuli otrzymali dwa czeki na kwoty 50 tys. złotych dla tancerki oraz 100 tys. złotych dla partnera.

 

Wielkie powroty

 

Na parkiet w wielkim finale powrócili również pozostali uczestnicy 10. edycji: Reni Jusis, Akop Szostak, Ola Kot, Monika Miller, Adam Małczyk, Joanna "Ruda" Lazer, Magda Bereda i Sandra Kubicka. Do ich wspólnego tańca na żywo zaśpiewała Anna Karwan.

 

W finale widzowie mogli podziwiać występ największych mistrzów tanga na świecie, uczestniczących w Recuerdo Warsaw Tango Festival! Christian Marquez i Virgina Gomez są zdobywcami tanecznego Oscara jako najlepsi tancerze tanga 2019, Facundo Pinero i Vanesa Villalba tańczyli w słynnym "Tango forever" na Brodway’u, Manuela Rossi i Juan Malizia są mistrzami świata w kategorii tango sceniczne, a Patrycja Cisowska–Grzybek oraz Jakub Grzybek mistrzami Europy w tej samej kategorii.

 

Podczas finału rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy weselny taniec. Widzowie i jurorzy docenili układ z wesela Hani i Łukasza. Zakochani otrzymali okolicznościową statuetkę od Pauliny Sykut-Jeżyny.

 

Widzowie mogli też po raz pierwszy usłyszeć piosenkę "Chcę uwierzyć snom" z drugiej części wielkiego, filmowego hitu Walta Disney’a "Kraina lodu" w wykonaniu Katarzyny Łaski.

bas/hlk/ Polsat
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie