Strzelał do policjantów z broni... na gumowe kulki. Grozi mu 10 lat więzienia

Polska
Strzelał do policjantów z broni... na gumowe kulki. Grozi mu 10 lat więzienia
Pixabay/Skitterphoto

Policjanci z komisariatu w Radzyminie, wezwani na interwencję zgłoszoną przez partnerkę 40-latka, zostali przez niego ostrzelani z broni na gumowe kulki - powiedział rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wołominie asp. szt. Tomasz Sitek. Zatrzymanemu grozi do 10 lat więzienia.

Jak przekazał asp. szt. Sitek funkcjonariusze z Radzymina zostali wezwani na interwencję zgłoszoną przez jedną z mieszkanek, która "twierdziła, że jej życiowy partner jest agresywny, wszczyna awantury i że obawia się o swoje bezpieczeństwo".

 

Był pijany

 

Gdy funkcjonariusze przyjechali pod wskazany adres i weszli do domu zgłaszającej kobiety w ich kierunku 40-letni mężczyzna oddał kilka strzałów z tzw. gumowych kulek. Po chwili mężczyzna został zatrzymany. Po przewiezieniu na komisariat okazało się, że ma w wydychanym powietrzu 2,5 promila.

 

ZOBACZ TEŻ: Strzelał do ptaków i kotów, potem je zjadał. Złamał zakaz sądu, więc trafił do aresztu

 

Policjant dodał, że w mieszkaniu znaleziono "20 gramów klefedronu, z którego można było przegotować 200 porcji narkotyków oraz różnego rodzaju przedmioty pochodzące z okresu II wojny światowej, w tym łuski pocisków i skorupy granatów".

 

Tymczasowo aresztowany

 

Po wytrzeźwieniu 40-latek usłyszał zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy pełniących obowiązki służbowe oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających.

 

ZOBACZ TEŻ: Kobieta w 8. miesiącu ciąży obroniła rodzinę przed włamywaczami. Jednego zastrzeliła, drugi uciekł

 

- Postanowieniem sądu w Wołominie 40-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy - wskazał policjant.

 

Dodał, że za zarzucane mu czyny może mu grozić nawet do 10 lat więzienia. 

pgo/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze