Sawicki przegrał zakład z dziennikarzem. Przyniósł do studia bańkę mleka od "mućki z Podlasia"

Polska
Sawicki przegrał zakład z dziennikarzem. Przyniósł do studia bańkę mleka od "mućki z Podlasia"
Polsat News
Sawicki i Jankowski wypili mleko, które było stawką zakładu

Trzy miesiące przed wyborami parlamentarnymi, poseł PSL Marek Sawicki założył się z prowadzącym "Punkt Widzenia" Grzegorzem Jankowskim, że jego komitet zdobędzie co najmniej 10 proc. głosów. Ostateczny rezultat przechylił szalę zwycięstwa na rzecz dziennikarza, dlatego polityk na czwartkową rozmowę w studiu Polsat News przyniósł... bańkę mleka, która była stawką zakładu.

W odcinku programu "Punkt Widzenia" z 8 lipca Marek Sawicki założył się z prowadzącym Grzegorzem Jankowskim o wynik PSL w tegorocznych wyborach parlamentarnych. 

 

Poseł oświadczył, że rezultat ludowców "z pewnością będzie dwucyfrowy", na co dziennikarz zareagował niedowierzaniem. - Zobaczy pan, że przebudowa sceny politycznej w tych wyborach będzie bardzo głęboka - powiedział Sawicki.

 

Wówczas Jankowski zaproponował, że postawi "butelkę ciepłego wiejskiego mleka", ponieważ "z osiągnięciem takiego wyniku będziecie mieli chyba duży problem".

 

- A ja stawiam bańkę mleka - odparł Sawicki. Dziennikarz poprosił więc widzów, by "trzymali ich zakład".

ZOBACZ: "Będziemy mieli dwucyfrowy wynik w wyborach". Sawicki założył się z dziennikarzem o bańkę mleka (artykuł z lipca)

 

Sawicki: do wyniku PSL przyczynił się prowadzący "Punkt Widzenia"

 

Ostatecznie PSL uzyskało w wyborach 8,55 proc. - zakład wygrał więc Jankowski. Obaj panowie znów spotkali się w czwartkowym wydaniu "Punktu Widzenia". Sawicki przyniósł do studia obiecaną bańkę mleka. 

 

- Przepraszam, że taka mała, ale niewiele zabrakło do tych 10 proc. (w wyborach), a przebudowa polskiej sceny politycznej naprawdę nastąpiła - powiedział.

 

Sawicki stwierdził, że do wyniku niższego, niż obstawiał, "trochę" przyczynił się prowadzący program. - Jestem skromnym dziennikarzem i publicystą, który odpytuje polityków - odpowiedział Jankowski.

 

WIDEO: Sawicki i Jankowski piją mleko w studiu Polsat News

 

  

 

Mleko "od polskiej mućki z Podlasia"

 

Zdaniem posła, gospodarz "Punktu Widzenia" posiada "wielki autorytet i może część wyborców zasugerowała się" jego wypowiedzią. - Ale 8,55 proc., 30 posłów i 3 senatorów to także dobry wynik - zapewnił.

 

ZOBACZ: Senat wybrał marszałka i wicemarszałków. Wygrana opozycji

 

Dodał, że mleko, które wypił z Jankowskim, jest "od polskiej mućki z Podlasia".

wka/ml/ polsatnews.pl, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie