Matka urządziła libację. Miała pięć promili, zapomniała o trzyletnim synku [WIDEO]

Polska
Matka urządziła libację. Miała pięć promili, zapomniała o trzyletnim synku [WIDEO]
Polsat News, Śląska Policja
Sąd zdecyduje, czy matka nadal będzie mogła zajmować się synem

Trzylatek bez opieki błąkał się po pełnym pustych butelek mieszkaniu w Rybniku, w którym matka ze znajomymi urządziła alkoholową libację. Kobieta nie umiała powiedzieć wezwanym na miejsce policjantom, jakie imię nosi jej syn. Trafiła do szpitala, a jej dziecko do pogotowia opiekuńczego. Kobieta miała pięć promili alkoholu; gdy wytrzeźwieje, odpowie za pozostawienie syna bez opieki.

Policjanci z Rybnika otrzymali anonimowe zgłoszenie, że w jednym z mieszkań zorganizowano głośną, alkoholową imprezę. W środku zastali trzyletniego chłopca, jego matkę oraz dwie inne dorosłe osoby.

 

- Kiedy policja przyjechała na miejsce kobieta była arogancka, nie reagowała na polecenia policjantów - powiedziała Polsat News asp. Bogusława Kobeszko z rybnickiej policji.

 

WIDEO: Pijana matka zapomniała o trzyletnim synu. Materiał "Wydarzeń"

 

  

 

Matka trafiła do szpitala. Jej stan zagrażał życiu

 

Matka była tak pijana, że nie potrafiła powiedzieć funkcjonariuszom, jak nazywa się jej syn. - W mieszkaniu były porozrzucane butelki, a kobieta w ogóle nie interesowała się trzylatkiem - dodała asp. Kobeszko. 

 

ZOBACZ: Zaniedbany i głodny 8-latek. Matka spała pijana w krzakach

 

Po zbadaniu kobiety alkomatem okazało się, że ma pięć promili alkoholu w organizmie. Musiała więc trafić do szpitala, bo jej stan mógł zagrażać życiu. 

 

O losie trzylatka zdecyduje sąd

 

Zdaniem sąsiadów, matka nie stroniła od alkoholu, ale zawsze starała się dbać o dziecko. Trzylatka przywieziono do pogotowia opiekuńczego. 

 

- W Rybniku mamy pięć takich placówek, które mogą w takich sytuacjach przyjąć dziecko. Policja dzwoni i informuje, że je wiezie; tak było w tej sytuacji - powiedziała Marta Kulik z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybniku.

 

ZOBACZ: Pijana matka spowodowała wypadek. Po wszystkim odprowadziła dzieci do szkoły

 

Chłopczyk zostanie pod opieką rodziny zastępczej. Sąd zdecyduje, czy wróci do matki. 

wka/grz/ polsatnews.pl, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie