"W kioskach zabrakło chusteczek przy niektórych redakcjach po decyzji Tuska"

Polska
"W kioskach zabrakło chusteczek przy niektórych redakcjach po decyzji Tuska"
Polsat News
Donald Tusk poinformował we wtorek, że nie weźmie udziału w przyszłorocznych wyborach prezydenckich

- Jedna porażka w 2005 roku wystarczyła Donaldowi Tuskowi. Przestraszył się ucznia Lecha Kaczyńskiego - powiedział w programie "Graffiti" Krzysztof Sobolewski, przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS, komentując decyzję byłego premiera o rezygnacji ze startu w wyborach prezydenckich. Dodał, że w niektórych ugrupowaniach słychać teraz "ostrzenie kos postawionych na sztorc".

Zdaniem Krzysztofa Sobolewskiego, Donald Tusk świadomie zdecydował, że nie weźmie udziału w przyszłorocznych wyborach prezydenckich.


- W kioskach zabrakło chusteczek przy niektórych redakcjach - powiedział.

Poseł PiS dodał, że rozpoczęła się rywalizacja w części ugrupowań, kto będzie kandydatem na prezydenta. - Słychać też ostrzenie kos postawionych na sztorc - mówił Sobolewski.

 

ZOBACZ: Tusk zdecydował. Nie wystartuje w wyborach na prezydenta

 

Jego zdaniem, Prawo i Sprawiedliwość nie boi się żadnych kandydatów na prezydenta zarekomendowanych przez partie opozycyjne. - Będziemy szanować każdego - zapewnił w Polsat News.

WIDEO: Krzysztof Sobolewski w "Graffiti"

  


"Tusk przestraszył się ucznia Lecha Kaczyńskiego"

 

Sobolewski stwierdził, że Donaldowi Tuskowi "wystarczyła jedna porażka w 2005 roku". Wówczas lider Platformy Obywatelskiej przegrał wybory prezydenckie w II turze z Lechem Kaczyńskim.

 

- Tusk nie stanął indywidualnie w zawodach jeden na jeden. Przestraszył się ucznia Lecha Kaczyńskiego, czyli prezydenta Andrzeja Dudy - uznał poseł PiS.

 

Sobolewski o "skonfundowaniu" Dudy: mam inne sygnały

 

Zapytany przez Piotra Witwickiego o kandydatury Stanisława Piotrowicza, Krystyny Pawłowicz i Elżbiety Chojny-Duch na sędziów Trybunału Konstytucyjnego stwierdził, że "mogą być pewni" uzyskania niezbędnej większości w Sejmie. 

 

Według informacji polsatnews.pl, prezydent Andrzej Duda jest skonfundowany wyznaczeniem Piotrowicza i Pawłowicz do TK. Jednak Sobolewski zapewnił, że "ma inne sygnały z Pałacu Prezydenckiego".

 

Nie odpowiedział jednak na pytanie, czy PiS skonsultował z prezydentem te dwa nazwiska.

 

ZOBACZ: Andrzej Duda skonfundowany kandydaturami PiS do TK


Poprzednie odcinki programu "Graffiti" dostępne są tutaj

zdr/wka/ polsatnews.pl, Polsat News

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze