Poseł KO: Chojna-Duch sprzedała się za bycie świadkiem koronnym. "Skandaliczne słowa"

Polska
Poseł KO: Chojna-Duch sprzedała się za bycie świadkiem koronnym. "Skandaliczne słowa"
Polsat News
Goście programu "Polityka na Ostro" spierali się w kwestii kandydatur PiS do TK.

- Za wyznaczenie Antoniego Macierewicza na marszałka seniora Sejmu polityczną odpowiedzialność poniesie prezydent Andrzej Duda. Podobnie jak za Piotrowicza, Pawłowicz czy Chojnę-Duch w TK, która sprzedała się za bycie świadkiem koronnym - powiedział w programie "Polityka na Ostro" Piotr Borys z KO. - To jest skandaliczne, co pan powiedział - stwierdził prof. Włodzimierz Bernacki z PiS.

- Macierewicz jest jak w soczewce emanacją PiS-u, w stosunku do którego większość Polaków mówi „nie”. Mówię o trybie zachowania, walki z praworządnością. TSUE pokazał jednoznacznie, że wszystko, co robicie w wymiarze praworządności, to łamanie konstytucji – mówił Borys w programie.


Podkreślił, że były szef MON, to "nie jest człowiek, który łączy, tylko człowiek, który dzieli".

 

ZOBACZ: Antoni Macierewicz marszałkiem seniorem Sejmu


Jego zdaniem, "za to polityczną odpowiedzialność poniesie prezydent Duda w kampanii i w finale wyników głosowania". - Podobnie jak za Stanisława Piotrowicza, Krystynę Pawłowicz czy Elżbietę Chojnę-Duch, która sprzedała się za bycie świadkiem koronnym - dodał.


- Jak pan może powiedzieć coś takiego o pani profesor? - pytał prof. Bernacki. - Czy czuje pan dysonans, który się tutaj pojawił? Używanie takich oskarżeń wobec kobiety - dodał.

 

WIDEO: prof. Bernacki był oburzony słowami posła KO

 

  

 

"Wariant porozumienia z PiS"


- Uważam, że to, jak zachowała się w stosunku do swoich przełożonych, za które ponosiła współodpowiedzialność i to, co powiedziała w komisji śledczej w stosunku do swojego kolegi ministra, to może jakiś wariant porozumienia z PiS. Nagle wpływa oferta zostania członkiem TK - odpowiedział Borys.

 

ZOBACZ: "Nigdy nie było powołania osób o tak skrajnych poglądach". Prof. Safjan o kandydaturach PiS do TK


- To jest język parlamentarny? - dziwił się prof. Bernacki. - Ja osiem lat temu wszedłem do Sejmu i byłem zszokowany tym, co usłyszałem na sali sejmowej. Byłem przyzwyczajony do sali wykładowej, sali ćwiczeń ze studentami. Ani ja, ani prof. Pawłowicz nie byliśmy przyzwyczajeni do takich prowokacji, stosowania takiego języka, jaki pan tu zastosował - powiedział senator PiS.

 

Dotychczasowe odcinki programu "Polityka na Ostro" dostępne są w zakładce Programy.

prz/hlk/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie