Uciekał motocyklem przed grupą "Speed". Rozbił się o bramę garażu [WIDEO]

Polska
Uciekał motocyklem przed grupą "Speed". Rozbił się o bramę garażu [WIDEO]
Kujawsko-pomorska policja
Motocyklista uciekał przez wiele kilometrów. Rozbił motocykl o garaż, a dalej uciekał pieszo.

Kujawsko-pomorscy policjanci z grupy "Speed" patrolowali w piątek drogę krajową nr 10 w powiecie toruńskim. W Czernikowie nieoznakowane policyjne bmw wyprzedził motocyklista, który kierował pojazdem bez tablic. Podczas wyprzedzania popełnił wykroczenie. Gdy policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, kierowca jednośladu dodał gazu i zaczął uciekać.

Funkcjonariusze postanowili zatrzymać jednoślad do kontroli włączając sygnały świetlne i dźwiękowe.

 

Kierowca, widząc to, zignorował ich polecenia, przyśpieszył i rzucił się do ucieczki - poinformował mł. asp. Wojciech Chrostowski.

 

W miejscowości Zębówiec motocyklista, jadący chwilami z prędkością około 150 km/h, zawrócił i skierował się w kierunku miejscowości Mazowsze, gdzie skręcił w kierunku powiatu lipnowskiego. Tam, wjechał na jedną z posesji, gdzie uderzył w metalowy garaż, uszkadzając jego drzwi i zaczął uciekać pieszo.

 

ZOBACZ WIĘCEJ: Kierowca tira jechał zygzakiem autostradą A4. Zatrzymali go policjanci z grupy "Speed"

 

Policjanci wybiegli z radiowozu i po chwili obezwładnili uciekiniera. Szybko wyszło na jaw co było powodem ucieczki. 23-latek miał sądowy zakaz kierowania pojazdami.

 

Teraz za ucieczkę przed policją grozi mu dodatkowo do 5 lat więzienia. Mężczyzna poniesie również konsekwencje za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

  

hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie