Pijany kierowca potrącił policjantkę. Padły strzały

Polska
Pijany kierowca potrącił policjantkę. Padły strzały
KMP w Rybniku

28-letni mężczyzna, prowadzący samochód pod wpływem alkoholu i bez prawa jazdy, w Czerwionce-Leszczynach potrącił usiłującą go zatrzymać policjantkę - podała w piątek śląska policja.

Patrol rybnickiej drogówki w nieoznakowanym radiowozie zauważył w nocy z czwartku na piątek volkswagena golfa, którego kierowca popełnił wykroczenie. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli i ruszył do ucieczki. Jechał z dużą prędkością i popełniał kolejne wykroczenia. W pewnym momencie stanął po uderzeniu w znak drogowy. Po chwili zaś potrącił policjantkę, która wysiadła z radiowozu, by zatrzymać uciekającego.

Policjanci oddali w kierunku pojazdu strzały, ale jego kierowca ruszył do dalszej ucieczki. Pościg przeniósł się na teren Żor, gdzie do działań włączyli się miejscowi policjanci.

W końcu funkcjonariusze z Rybnika i Żor zatrzymali 28-letniego kierowcę golfa i jego 36-letniego pasażera. Obaj mężczyźni byli pijani. Trafili do policyjnego aresztu.

O dalszym losie kierowcy zadecyduje sąd. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 28-letni mieszkaniec Czerwionki-Leszczyn miał w organizmie 1 promila alkoholu. Ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych; był to kolejny raz, kiedy nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Przebieg i okoliczności zdarzenia wyjaśnia rybnicka policja.

Interweniujący policjanci odnieśli niegroźne obrażenia. Udzielono im pomocy medycznej i psychologicznej.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie