Kamiński zapowiada "klub senatorów niezależnych i ludowych w ramach obozu opozycji"

Polska
Kamiński zapowiada "klub senatorów niezależnych i ludowych w ramach obozu opozycji"
Polsat News

- Wiele wskazuje na to, że w ramach obozu opozycji powstanie wspólny senacki klub senatorów niezależnych i ludowych - przyznał w "Polityce na Ostro" Michał Kamiński (PSL-UED). W programie Agnieszki Gozdyry mówił, że opozycja wybierze takiego kandydata na marszałka Senatu, który pokona Stanisława Karczewskiego.

- Jestem przekonany, że opozycja w zgodzie wybierze swojego marszałka, a Stanisław Karczewski będzie kandydatem PiS, który przegra z naszym kandydatem - ocenił Kamiński. 

 

- A może marszałkiem będzie ktoś niezależny? Za wcześnie jest o tym wszystkim mówić, bo do 12 listopada jest jeszcze dużo czasu i może się dużo zmienić - odparł wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Wojciech Maksymowicz.

 

- W tej chwili piłka jest w grze. My jako pomysłodawca i gwarant paktu senackiego na pewno będziemy dążyć do tego, żeby wszystko odbyło się zgodnie z tym, w jaki sposób zapadną decyzje. Kilka nazwisk jest na giełdzie, ale nie wiemy jeszcze, kto to będzie - wskazała Hanna Gill-Piątek (Lewica).

 

  

 

"Najlepszy, a nie reprezentant partii"

 

- Senatorowie wykonują swój mandat w wolny sposób, są wybrani w jednomandatowych okręgach i nie powinien tutaj działać instynkt stada, tylko powinno być tak, że to są indywidualni niezależni ludzie, którzy decydują się i wybierają najlepszego, a nie reprezentanta partii - mówił w "Polityce na Ostro" Artur Dziambor (Konfederacja).

 

Prowadząca pytała Kamińskiego, czy zostanie utworzony klub niezależnych i ludowych senatorów. - Istnieją takie plany, żeby poszerzyć tę grupę z istotną nazwą senatorów niezależnych i ludowych i wiele na to wskazuje, że taki klub w ramach obozu koalicyjnego powstanie - mówił polityk PSL-UED w Polsat News.

 

Dotychczasowe odcinki programu można obejrzeć tutaj.

luq/msl/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie