Morawiecki przyjmie nowych ministrów? Są pierwsze nazwiska

Polska
Morawiecki przyjmie nowych ministrów? Są pierwsze nazwiska
PAP/Leszek Szymański
Rusza giełda nazwisk. Pośród nich Marcin Horała, dotychczasowy szef sejmowej komisji badającej lukę VAT.

Według zapewnień polityków Zjednoczonej Prawicy premierem po wyborach parlamentarnych ma pozostać Mateusz Morawiecki. Jednak nadal niewiadomą są osoby, które mają objąć poszczególne resorty. Możliwe, że stanowiska obejmą zupełnie nowe nazwiska - wśród nich Marcin Horała, dotychczasowy szef sejmowej komisji ds. VAT.

Jak napisał "Nasz Dziennik", trwają dyskusje na temat zmian w rządzie. Z jego ustaleń wynika, że infrastrukturą w nowej kadencji ma się zająć poseł Marcin Horała, który przewodniczył VAT-owskiej komisji śledczej.

 

"Zmiany organizacyjne czekają resorty gospodarcze. Utworzony duży resort zawiadujący sprawami gospodarki miałaby objąć dotychczasowa minister przedsiębiorczości i technologii z ugrupowania Gowina Jadwiga Emilewicz" - napisała gazeta.

 

Powrót Ministerstwa Skarbu i nowy superresort?

 

Rozważane jest też powołanie resortu, który zająłby się kwestią nadzoru nad spółkami Skarbu Państwa. "Po likwidacji resortu skarbu nadzór ten rozproszono pomiędzy poszczególne resorty i premiera. Za ten sektor odpowiedzialny miałby zostać wicepremier Jacek Sasin" - poinformował dziennik.

 

Natomiast na swoich stanowiskach pozostaliby m.in. minister finansów Jerzy Kwieciński i minister zdrowia Łukasz Szumowski.

 

Prawo i Sprawiedliwość ma rozważać również utworzenie Ministerstwa Bezpieczeństwa Narodowego, które przejęłoby kompetencje resortu spraw wewnętrznych, jak i nadzór nad służbami specjalnymi. Tymi dziedzinami zajmuje się obecnie Mariusz Kamiński i to właśnie on miałby objąć pieczę nad superministerstwem - poinformował "Fakt".

 

Kamiński ma już takie kompetencje, jednak są one rozdzielone na dwie funkcje: ministra spraw wewnętrznych i administracji oraz koordynatora służb specjalnych.

wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie